پیام تبریک سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه به مناسبت آغازسال تحصیلی جدید

۲۲ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۶:۳۳ کد : ۷۰۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۸
دکتر قادر رضازاده سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه به مناسبت آغازسال تحصیلی جدید پیام تبریکی خطاب به دانشجویان و دانشگاهیان صادر کرد .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل این پیام بدین شرح است : ...
پیام تبریک سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه به مناسبت آغازسال تحصیلی جدید
دکتر قادر رضازاده سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه به مناسبت آغازسال تحصیلی جدید پیام تبریکی خطاب به دانشجویان و دانشگاهیان صادر کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل این پیام بدین شرح است :
معراج اندیشه انسان و شمیم ابدی و قدسی آن بر سراپرده تقوا و عمل را تنها جامه پرطمطراق علم و دانش زیبنده است .
ترسیم افق و چشم انداز تکامل و تکاثر پیشرفت و توسعه بر بلندای ایمان و عمل با نقش واره تعلیم و تعلم، رمز بقا و ماندگاری هر کلام و نگاره انسان در تکاپوی تعالی و تبختر است .
هر جامعه و مجموعه منسجم که به طور متمرکز و همگام اهداف ترسیم شده خود را به سوی فتح قله های استقلال و عزت مندی می پیماید، مرهون تلاش و مجاهدت فرزندان متفکر و اندیشمند خود خواهد بود ، پیران و جوانانی که میراث گران بهای تمدن و فرهنگ بعضا چند هزار ساله سرزمین خود را به ودیعه دارند و این گوهر بی بدیل را با حرز آموزش و پژوهش به علو درجات معنوی و دنیوی خواهند رساندوبی شک سعادت و سربلندی آیندگان را تضمین نموده اند .
 جامعه ایران اسلامی با درک صحیح و بینشی صائب از وضعیت و جایگاه کنونی تعلیم و تعلم در دنیای تحول گرا و توسعه محور کنونی ، این مهم را سرلوحه برنامه ها و اسناد چشم انداز پیشرفت بلند مدت خود قرار داده اند . نگاهی گذرا به سرفصل ها و رئوس همه سیاست ها و منویات تصمیم سازان و مسئولان ارشد ، شاهدی بر اثبات این مدعاست که پیش قراول هر گام و جهشی رو به جلو بر پایه امر آموزش و پژوهش آکادمیک بنا نهاده شده است . اینک که تورق تقویم شمسی برگ زرین آغاز به کار دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را نوید میدهد چشم امید ایران بزرگ بر هنر نمایی ها و آموزه های ارزشمند دانش محور شما اساتید و دانشجویان عزیز است .
شما رهپویان طریق تعالی و معرفت که هر گام استوارتان بنیان مرصوص علم و فرهنگ را به بالندگی و فرزانگی می آراید، طلایه داران جبهه فرهیختگی و دانش آموختگی هستید و از خدای تبارک و تعالی توفیق روزافزون و عزم راسخ و ایمان سترگ را برای شما دانش پژوهان و اساتید اندیشمند مسئلت مینمایم و امید آن دارم که سال تحصیلی جدید سرشار از افتخارات و دستاودهای نوین علمی، پژوهشی و فرهنگی باشد .