پیام تبریک سرپرست دانشگاه رازی به مناسبت هفته دفاع مقدس

۰۵ مهر ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۰ کد : ۷۰۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۳۱
دکتر محمدابراهیم اعلمی آل آقا ، سرپرست دانشگاه رازی با صدور پیامی فرارسیدن هفته دفاع مقدس را تبریک گفت.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن این پیام بدین شرح می باشد.۳۱ شهریور ماه، سالروز ...
دکتر محمدابراهیم اعلمی آل آقا ، سرپرست دانشگاه رازی با صدور پیامی فرارسیدن هفته دفاع مقدس را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن این پیام بدین شرح می باشد.
۳۱ شهریور ماه، سالروز آغاز حمله ناجوانمردانه رژیم بعث عراق به ایران اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی، اولین روز از ایام مبارکی است که به نام هفته دفاع مقدس نام گذاری شده است.
هشت سال دفاع مقدس ملت سلحشور ایران در برابر همه زورگویان جهان، برگ زرینی از حماسه ملتی است که تا همیشه  تاریخ، نه تنها ایرانیان بلکه همه ملت‌های آزاده جهان به آن افتخار می‌کنند.
یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ سازی است. در دفاع مقدس جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتگی‏ها و ایثارگری‏های خود، آئین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی، و ارزشی فرهنگی همه جریان‏ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع خود قرار داده و دفاع مقدس زمینه ساز فرهنگ مقدسی شد که طریق اتصال به ملکوت را هموار کرد .
اینجانب، فرا رسیدن هفته دفاع مقدس که نمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است را به ساحت مقدس حضرت بقیهً ا... الاعظم (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی ، ملت شهید پرور ایران اسلامی و جامعه دانشگاهی تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
 

( ۶ )