پیام تبریک رئیس دانشگاه قم به مناسبت آغاز سال تحصیلی 94-93

۲۶ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۹ کد : ۷۰۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۶
حجت الاسلام والمسلمین دکترعسگر دیرباز رئیس دانشگاه قم به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید پیام تبریکی خطاب به دانشجویان و دانشگاهیان صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: فر...
حجت الاسلام والمسلمین دکترعسگر دیرباز رئیس دانشگاه قم به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید پیام تبریکی خطاب به دانشجویان و دانشگاهیان صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: فرا رسیدن سال تحصیلی جدید را به حضور همه اساتید معظم، دانشجویان پرتلاش به ویژه دانشجویان جدید الورود و کارکنان صدیق دانشگاه تبریک می گویم.
دانشگاه قم که بر ساحل دریای کرامت حضرت فاطمه معصومه(س) پایه های خود را استوار کرد، ثمره تلاش بزرگان و فرهیختگان و علاقمندان به علم و تقوی است.
این دانشگاه اکنون در مرحله ای حساس از رشد و بالندگی قرار دارد، از این رو برای دستیابی به جایگاه دانشگاه در افق های برنامه ریزی شده، همراهی، همدلی، تلاش و جهاد همه دانشگاهیان را  می طلبد.نگاه به فرصت ها، قوت ها، شایستگی ها و ضرورت های آتی ما ملزم می سازد تا در عرصه فرهنگی با تکیه بر داشته های اسلامی- ایرانی و باورهای عمیق امت ولایت مدار، با گسترش فرهنگ عدالت جویی،ظلم ستیزی، تعامل، آزاد اندیشی،تلاش و جهاد در جهت نیل به حیات طیبه و سبک زندگی اسلامی گام برداریم.
در عرصه آموزشی ضروری است تا افزایش کیفیت، سرآمدی علمی، احترام شایسته به اساتید و استفاده از روزآمدترین روشها برای افزایش اثر بخشی و کارایی را مد نظر قرار دهیم.در فعالیتهای پژوهشی نیز توجه به پژوهش هایی که در راستای اهداف کلان ملی بوده و تامین کننده نیازهای بنیادی و کاربردی مجموعه های علمی، صنعتی و تولیدی در اولویت قرار دارد.
افزایش مشارکت دانشگاهیان در فرآیندهای تصمیم سازی، افزایش نظم در سامانه های آموزشی، اداری و مالی، دانشجویی،پژوهشی و فرهنگی، افزایش انگیزش عمومی در دانشگاه ، دستیابی مستمر به شاخص های بالاتر در حوزه مسائل اعتقادی و اسلامی، تکمیل طرح "صیانت از حریم بانوان دانشگاهی"، گسترش روحیه نشاط و آرامش و ارتقای سطح رفاه مجموعه افراد حاضر در دانشگاه را می توان از اهم سیاستها و برنامه های دانشگاه در سال تحصیلی آتی بر شمرد.
از خدای متعال سلامتی وجود حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) و رهبر معظم انقلاب و همه خدمت گزاران نظام اسلامی و شما دانشگاهیان عزیز دانشگاه قم را خواستارم.