پنجمین اجلاس روسای دانشگاه های منطقه قفقاز در دانشگاه تبریز به کار خود پایان داد

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۹ کد : ۶۹۸۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۶
پنجمین اجلاس روسای دانشگاه های منطقه قفقاز به میزبانی دانشگاه تبریز با صدور بیانیه مشترکی به کار خود پایان داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در اختتامیه این اجلاس، دکتر رمضان کورکماز، رییس اتحادیه ...
پنجمین اجلاس روسای دانشگاه های منطقه قفقاز در دانشگاه تبریز به کار خود پایان داد
پنجمین اجلاس روسای دانشگاه های منطقه قفقاز به میزبانی دانشگاه تبریز با صدور بیانیه مشترکی به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در اختتامیه این اجلاس، دکتر رمضان کورکماز، رییس اتحادیه دانشگاه های منطقه قفقاز ضمن اظهار خرسندی از برگزاری باشکوه و شایسته این اجلاس در ایران و دانشگاه تبریز، همچنین تقدیر ویژه از رییس دانشگاه تبریز، گفت: برخی از همکاران ما در دانشگاه های منطقه با دید خاصی به کشور ایران وارد شده بودند، اما در سایه مهمان نوازی بسیار عالی و درک واقعیت های موجود در ایران و توسعه و پیشرفت آن، نگاهشان نسبت به مردم و کشور ایران دگرگون شد و همه آنها از اینکه در تبریز و دانشگاه تبریز حضور یافتند، بی نهایت ابراز خوشحالی نمودند و این موضوع می تواند یکی از بهترین و مهم ترین دستاوردهای این اتحادیه در همبستگی کشورهای عضو باشد. 
 بر پایه همین گزارش، در بیانیه مشترک مقرر شد تا مجله واحد و مشترک علمی از سوی اتحادیه منتشر شود و علاوه بر تبادل استاد و دانشجو بین دانشگاه های منطقه، تبادل تکنولوژی نیز جهت بالا بردن سطح دانش عمومی صورت گیرد.
همچنین مقرر شد علاوه بر کنگره سالانه، نسبت به برگزاری جشنواره ها و کنگره های تخصصی در رشته های مختلف اقداماتی صورت گیرد و راه اندازی بانک اطلاعات علمی – آموزشی مشترک جهت تسهیل ارتباطات علمی و نیز بررسی مدارک دانشگاه های عضو در دستور کار قرار گرفت. گفتنی است  انتشار نشریه ای به زبان های مختلف موجود در منطقه قفقاز برای استفاده بهینه از علوم روز نیز از دیگر تصمیمات این اجلاس بود؛ ضمن آنکه مقرر شد ششمین دوره اجلاس در کشور قبرس برگزار شود.