پنجمین جشنواره حرکت در دانشگاه ایلام به فعالیت خود پایان داد

۱۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۰ کد : ۶۹۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۵۶
آیین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره حرکت در دانشگاه ایلام باحضور مهندس کلانتری معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام، دکترمهرعلیزاده مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری ایلام، دکترملابهرامی معاون پشتیبانی...
آیین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره حرکت در دانشگاه ایلام باحضور مهندس کلانتری معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام، دکترمهرعلیزاده مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری ایلام، دکترملابهرامی معاون پشتیبانی و منابع انسانی، دکترنعمتی معاون دانشجویی، دکتر رضازاده مشاور رئیس و مدیر حوزه ریاست، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه ایلام برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمصطفی نعمتی معاون دانشجویی دانشگاه ایلام گفت: دانشگاه ایلام در اولین جشنواره بین المللی حرکت حضور خواهد داشت.
وی در آیین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره حرکت ضمن تسلیت به خاطر حادثه ناگوار منا و خیرمقدم به حاضرین و خسته نباشید به دانشجویان، افزود: پنجمین دوره جشنواره و نمایشگاه درون دانشگاهی حرکت ویژه انجمن های علمی دانشجویی دردانشگاه ایلام آغازشد و در این جشنواره، 30 انجمن علمی دانشجویی دانشگاه ایلام دستاوردهای خود در دو بخش نمایشگاهی و کتبی در زمینه های علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری به نمایش گذاشتند و جشنواره حرکت هرسال در دو سطح دانشگاهی و ملی برگزارمی شود و دارای دو بخش است که در بخش اول فعالیت انجمن های علمی در زمینه های آموزشی و ترویجی، تالیف کتاب، اختراع، کارآفرینی مورد داوری قرارگرفته و برگزیدگان به جشنواره ملی راه می یابند.
دکترنعمتی گفت: بخش اول این جشنواره در دانشگاه ایلام خرداد ماه سال جاری با داوری فعالیت انجمن های علمی دانشجویی در محورهای 10 گانه برگزارشد و برگزیدگان به مرحله ملی جشنواره راه یافتند.
معاون دانشجویی دانشگاه ایلام گفت: اکنون بخش دوم جشنواره به صورت نمایشگاهی برگزارشده و انجمن های علمی دستاوردهای یک ساله خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرارداده اند که درپایان از غرفه ها و انجمن های علمی برتر تجلیل خواهد شد و گفت:دانشگاه ایلام امسال دربخش نمایشگاهی هشتمین جشنواره ملی و اولین جشنواره بین المللی حرکت که از تاریخ 18 تا 20 مهرماه جاری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزارمی شود، شرکت می کند.
دراین آیین برگزیدگان پنجمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت معرفی و تجلیل شدند.
مهندس  حسین کلانتری معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: اصل و اساس سیاست بین المللی و داخلی جمهوری اسلامی ایران، دانش بنیان و عالمانه است.
وی درآیین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره حرکت دردانشگاه ایلام افزود: تیم دیپلماسی کشورمان با توانمندی علمی و تسلط بر آخرین دانش روز در عرصه بین المللی، در نبرد سیاسی با قدرت های جهانی به موفقیت رسید.
مهندس کلانتری گفت: دکترمحمدجواد ظریف وزیر امورخارجه و یارانش به خاطر توان علمی بالا درعرصه بین المللی یکی از بزرگترین دستاوردهای عرصه دیپلماسی جهانی را برای کشورمان بدست آوردند.
وی افزود: نقش دانش، مهارت و تسلط درعرصه دیپلماسی در موفقیت تیم هسته ای کشورمان درمقابل قدرت های بزرگ جهانی مشهود است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: فاجعه منا ثابت کرد خروجی نبود مدیریت علمی چیست و حاکمان آل سعود به دلیل نداشتن علم مدیریت صحیح این حادثه غم انگیز را برای جهان اسلام و جامعه بشری رقم زدند.
مهندس کلانتری درادامه گفت: اما درمقابل دکترروحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در مقر سازمان ملل و درعرصه بین المللی با زبانی سخن گفت که همه دنیا پسندید و تیم عربستان را با مشکل مواجه کرد.
وی با بیان اینکه لحن و سبک بیان مبتنی بر دانش متناسب با شرایط و ضرورت تغییر می کند، افزود: دیپلماسی دانش بنیان یعنی اینکه بدانید در کجا چه حرفی بزنید که هزینه نداشته باشد و دستاوردهایی نیز برای کشور به ارمغان بیاورد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: اگر دنبال دولت الکترونیک و مدرن هستیم باید همه بخش های آن دانش بنیان باشد که ریشه اصلی آن در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی کشوراست.
مهندس کلانتری گفت: دانشگاه ها درنظام اسلامی از مرحله علم آفرین و کارآفرین به ارزش آفرین و ثروت ساز رسیده اند و باید نقش خود را در ایجاد ایران سرافراز و پیشرفته بخوبی ایفا کنند.
گفتنی است برگزیدگان پنجمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت در بخش های مختلف مورد تقدیر قرارگرفتند .