پنج رشته تحصیلی جدید دردانشگاه ایلام راه اندازی شد

۲۰ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۰ کد : ۶۹۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۳
دکترمحمد علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام از راه اندازی پنج رشته جدید درمقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد درسال تحصیلی 94-95 دراین دانشگاه خبرداد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی اکبری دراین خصوص گفت...
دکترمحمد علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام از راه اندازی پنج رشته جدید درمقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد درسال تحصیلی 94-95 دراین دانشگاه خبرداد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی اکبری دراین خصوص گفت: این رشته ها شامل مهندسی شیمی، مهندسی برق، فیزیک و آبخیزداری درمقطع کارشناسی ارشد و مهندسی مکانیک درمقطع کارشناسی است.
وی هدف از راه اندازی این رشته ها را تربیت نیروی انسانی متناسب با ظرفیت های جدید استان درحوزه نفت و گاز و تامین نیروی انسانی بومی برای این بخش ها عنوان کرد و افزود: پذیرش دانشجو در این تعداد رشته از مهرماه امسال انجام شده است.
دکترعلی اکبری گفت: رشته آبخیزداری درمقطع کارشناسی ارشد نیز با توجه به مباحث و مخاطرات زیست محیطی، تخریب مراتع و جنگل ها، کاهش منابع آبی و خشکیدگی جنگل ها و درختان بلوط در استان راه اندازی شده است.
رئیس دانشگاه ایلام با بیان اینکه توسعه تحصیلات تکمیلی از برنامه های اصلی دانشگاه است، گفت: ایجاد رشته علوم اجتماعی درمقطع کارشناسی ارشد نیز در دستور کار قراردارد و با راه اندازی این رشته، دانشگاه ایلام نقش خود را ارتباط با بررسی علمی مسائل و آسیب های اجتماعی استان و کشور به درستی ایفا خواهد کرد.