پژوهشگران دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان عصای کوهنوردی تلسکوپی ساختند

۲۱ دی ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۴ کد : ۶۹۵۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۹۳
اختراع عصای کوهنوردی تلسکوپی مولد انرژی الکتریسیته بوسیله پیزوالکتریک چندلایه با مشارکت دانشگاه سمنان به ثبت رسید.به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم ، مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگ...
پژوهشگران دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان عصای کوهنوردی تلسکوپی ساختند
اختراع عصای کوهنوردی تلسکوپی مولد انرژی الکتریسیته بوسیله پیزوالکتریک چندلایه با مشارکت دانشگاه سمنان به ثبت رسید.
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم ، مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت : ساخت «عصای کوهنوردی تلسکوپی مولد انرژی الکتریسیته بوسیله پیزوالکتریک چندلایه» حاصل تلاش علی خوشانی، امید حامد تابعی از دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک و مهندس رمضانعلی حاجی قربانی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان است .
داود معروفی افزود: با توجه به کاربردی بودن این وسیله، عصای کوهنوردی ساخته شده توسط پژوهشگران دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه، می تواند جزء تجهیزات ضروری یک کوهنورد قرار گیرد.
مهندس حاجی قربانی در توضیح این اختراع گفت: عصای کوهنوردی برای برطرف نمودن پاره ای از مشکلات کوهنوردان در زمینه تأمین انرژی مورد نیازشان در زمینه های مختلف از جمله گرمایش، پخت و گرم کردن غذا، شارژ انواع باتری و ... ساخته شده است، که این انرژی توسط سلول های پیزوالکتریک جایگرفته درون عصا و با ضربات متناوبی که توسط کوهنورد به آن اعمال می شود بدست می آید.
گفتنی است عصای کوهنوردی تلسکوپی مولد انرژی الکتریسیته بوسیله پیزوالکتریک چندلایه به شماره 84026 در اداره کل مالکیت صنعتی و ثبت اختراع به ثبت رسیده است. 


( ۱ )