پژوهشگر برتر مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران معرفی شد

۱۴ دی ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۰ کد : ۶۹۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۱
پژوهشگر شرکت نانوفناوران دایا مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ، عنوان پژوهشگر برتر را به خود اختصاص داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محرمی‌پور مدیر شرکت ...
پژوهشگر شرکت نانوفناوران دایا مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ، عنوان پژوهشگر برتر را به خود اختصاص داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محرمی‌پور مدیر شرکت دانش بنیان نانوفناوران دایا مستقر در مرکز رشد سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در میان 15 پژوهشگر برتر کشور قرار گرفت.
وی افزود: شرکت نانوفناوران دایا تولیدکننده آفت‌کش‌های گیاهی سالم برای انسان و محیط‌‌زیست است.
استاد دانشگاه تربیت مدرس با بیان این مطلب که سونامی سرطان ارمغان سموم کشاورزی است، افزود: یکی از عواملی که سلامت انسان و محیط‌زیست را به خطر می‌اندازد و از نظر درمانی و سلامت متقبل هزینه‌های زیادی برای جامعه می‌شود مصرف بی‌رویه سموم شیمیایی کشاورزی و کودهای شیمیایی است.
این پژوهشگر با اعلام اینکه تولیدات کشاورزی بدون وجود این دو نهاده امکان‌پذیر نیست اظهار داشت: از طرفی استفاده بی‌رویه از این موارد سموم خطراتی را برای محیط زیست به همراه دارد و از طرف دیگر ازآنجا که وارد کننده این مواد شیمیایی هستیم سالانه مبالغ ارزی هنگفتی صرف ورود این سموم به کشور می‌شود.
دکتر محرمی‌پور تصریح کرد: از سوی دیگر هزینه مربوط به تولید سم نیز بسیار بالاست و امروزه تغییر نگرشی به سمت تولید آفت‌کش‌های زیستی و بیولوژیک داده شده‌است.
وی یادآور شد: تحقیقات پایه بر روی تولید این سموم جدید از دوازده سال پیش در دانشگاه تربیت مدرس آغاز شد و در حال حاضر هدف به ثمر رساندن این نتایج تحقیقات است.
رئیس شرکت نانو فناور دایا اظهار داشت: برای عملیاتی کردن تحقیقات نیاز به ثبت شرکت و استقرار در یکی از مراکز رشد بود که با توجه به سوابق ارزنده قانونی و منطقی و علمی که مرکز رشد سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در میان سایر مراکز رشد به‌دست آورده بود مراحل پذیرش و استقرار در این مرکز را طی کردیم.
وی افزود: حدود یک‌سال است که در مرکز رشد واحدهای فناور فعالیت خود را شروع کرده‌ایم که طی این مدت به خرید تجهیزات و لوازم و امکانات مورد نیاز اقدام کردیم و از حمایت‌های این مرکز نیز برخوردار بودیم.
دکتر محرمی‌پور اذعان داشت: هزینه‌های مناسب برای تخصیص اجاره‌ بهای کارگاه مبلغی منطقی است و کمک بسیار زیادی که در رابطه با مصرف  رایگان انرژی و دیگر موارد در اختیار ما گذاشته می‌شود در رشد و بالندگی شرکت‌های نوپایی چون شرکت نانو فناوران دایا کمک بزرگی به شمار می‌رود.
گفتنی است دکتر محرمی پور عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، دارای دکترای حشره‌شناسی با پایه علمی دانشیار موفق به کسب رتبه برتر در میان 15 پژوهشگر برتر کشور در هفته پژوهش و فناوری شد.