پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری، میزبان برگزاری نخستین اجلاس ملی «اقتصاد زیستی و زیست‌بازار ایران»

۲۷ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۰ کد : ۶۹۳۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۴۶
نخستین اجلاس ملی «اقتصاد زیستی و زیست‌بازار ایران» با حضور متخصصان و کارشناسان در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این اجلاس که توسط معاونت علمی و فناو...
نخستین اجلاس ملی «اقتصاد زیستی و زیست‌بازار ایران» با حضور متخصصان و کارشناسان در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این اجلاس که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارگروه اقتصاد زیستی ستاد توسعه زیست‌فناوری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری و شرکت امین سرمایه پاسارگاد (شناسا) برگزارشد.
همچنین نشست‌هایی با موضوعات مختلف مانند «فرصت ها و چشم اندازهای اقتصاد زیستی»، «نوآوری، کارآفرینی و بازار رقابتی در اقتصاد زیستی» و «سرمایه‌گذاری و تامین مالی در بنگاه‌ها و کسب و کارهای زیستی» درنخستین همایش ملی اقتصاد زیستی و زیست بازار ایران برگزار خواهد شد.
این رویداد با هدف معرفی شاخه نوظهور اقتصاد زیستی و پتانسیل های مربوطه در نشست های علمی، متولیان امر از نهادهای سیاست گذار، صاحبان صنایع، سرمایه گذاران، کارآفرینان و فناوران مرتبط را گرد هم می آورد و با ایجاد فضایی تعاملی پیرامون مفهوم نوینی از کسب و کار و اقتصاد، زمینه مشارکت طرفین در ایجاد و گسترش بازار فراورده های زیستی و رونق اقتصادی دراین عرصه را فراهم کند.
گفتنی است دراین اجلاس از اساتید برجسته و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های مهم کشور به عنوان اعضای پنل و سخنران استفاده خواهد شد.