پروفسور کرمزاده: دولت شرایط بازگشت نخبگان علمی به کشور را فراهم کند

۲۸ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۵:۴۱ کد : ۶۹۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۴۷
پروفسور امید علی شهنی کرم زاده ، رییس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: مردم به ویژه جامعه دانشگاهی انتظار دارند دولت تدبیر و امید شعارهای خود در خصوص تسهیل وایجاد شرایط با...
پروفسور امید علی شهنی کرم زاده ، رییس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: مردم به ویژه جامعه دانشگاهی انتظار دارند دولت تدبیر و امید شعارهای خود در خصوص تسهیل وایجاد شرایط بازگشت نخبگان علمی به کشور را فراهم آورد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پروفسورکرم زاده ی، از اساتید نمونه و چهره ماندگار ریاضی کشور  و رییس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه شهید چمران اهواز با تبریک کسب مدال فیلدز (عالی ترین جایزه ریاضی) توسط دکتر مریم میرزاخانی، این افتخار و موفقیت را به ایرانیان به ویژه بانوان این سرزمین شادباش گفت و اظهار داشت: خانم دکتر میرزاخانی اولین بانویی است که در جهان موفق به کسب این مدال گردیده و این نشان می دهد زنان توانمند چیزی ازمردان کم ندارند.
پروفسور کرمزاده ادامه داد: وی از سنین نوجوانی توانایی ریاضی خود را نشان داد و شرایط اولیه را از طریق برگزاری المپیادها در کشور برای اوایجاد کردیم ، سپس برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و پایان نامه خوبی که نوشت باعث شد به کسب این مدال کمک کند.
وی خاطرنشان کرد: جوهره اولیه در دکتر میرزاخانی در ایران ایجاد شد و می توانست اکنون در جامعه خودمان باشد و از ایران معرفی شود از این رو لازم است دولت با برنامه ریزی و همکاری دانشگاهها شرایط بازگشت چنین نخبگانی را فراهم آورد چرا که بسیاری از آنها تمایل به بازگشت و خدمت در سرزمین خود دارند.
 
.