پروفسور معظمی ازسازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران جایزه محقق برتر کشور را دریافت کرد

۲۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۰ کد : ۶۹۲۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۹۴
درچهارمین دوره اعطای جایزه علامه طباطبایی، عضو هیئت علمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران جایزه محقق و پژوهشگر برتر کشور را از آن خود کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پروفسورنسرین معظمی محقق و ...
درچهارمین دوره اعطای جایزه علامه طباطبایی، عضو هیئت علمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران جایزه محقق و پژوهشگر برتر کشور را از آن خود کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پروفسورنسرین معظمی محقق و پژوهشگر طرح‌های ملی و بین‌المللی درمراسمی که باحضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی‌ و فناوری رئیس‌جمهور برگزارشد، سخنرانی کرد.
وی با اشاره به اهمیت و ضرورت انجام تحقیقات در حوزه انرژی‌های پاک افزود: براساس مطالعات جهانی 45% انرژی خورشیدی به خاور میانه می‌تابد. حضور ایران در قلب خاورمیانه پتانسیلی بزرگ و ویژه برای کشورمحسوب می‌شود که برخورداری از آن می‌تواند نقش بسزایی در رشد و توسعه کشور ایفا کند.
مجری طرح ملی تولید بیودیزل از میکروالگ گفت: با تبدیل این انرژی می‌توان علاوه بر ظهور انرژی پاک و کاهش تخریب محیط زیست، حدود 5 هزار فرصت شغلی پایدار ایجاد کرد، چرا که زیرساخت‌های استفاده از انرژی خورشید به خوبی در کشور وجود دارد که وجود دو دریای عمان و خلیج‌فارس و همچنین زمین‌های لم‌یزرع بخشی از این زیرساخت‌ها است که می‌توان با استفاده از آن انرژی پاک را به زندگی جامعه ایرانی وارد کرد.
دراین مراسم که به منظور معرفی برگزیدگان چهارمین دوره جایزه علامه طباطبایی برگزارشد، دکتراسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، دکترمحمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سورنا ستاری معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان حضور داشتند.
گفتنی است پروفسورنسرین معظمی محقق و پژوهشگر، استاد بیوتکنولوژی و عضو هیئت علمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، مجری طرح‌‌های ملی و منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله «تولید سوخت‌های زیستی و فرآورده‌های دارویی از ریزجلبک‌های خلیج فارس»، «مبارزه بیولوژیک با پشه آنوفل (مالاریا)» و «مؤسس اولین مرکزمنطقه‌ای میکروارگانیسم‌های صنعتی» درسازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران است.