پروژه ساخت هواپیما ی فوق سبک علمدار آسمان دردانشگاه صنعتی بیرجند

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۷ کد : ۶۹۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۵
این هواپیمای فوق سبک به وزن 820 گرم ساخته دست دانشجویان گروه رباتیک و هسته علمی بسیج دانشگاه صنعتی بیرجند می باشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این هواپیمای پرتابل از 6 قسمت تشکیل شده که داخل...
این هواپیمای فوق سبک به وزن 820 گرم ساخته دست دانشجویان گروه رباتیک و هسته علمی بسیج دانشگاه صنعتی بیرجند می باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این هواپیمای پرتابل از 6  قسمت تشکیل شده که داخل کوله پشتی سرباز جا می گیرد و در زمان کمتر از 5 دقیقه قابل مونتاژ و پرواز می باشد برای شناسایی مکان های صعب العبور و شناسایی مکان های صعب العبور و شناسایی موقعیت خود مورد استفاده قرارمی گیرد. این پرنده رادار گریز بوده و با نیروی الکتریکی کار می کند .
همچنین از مزایای دیگر این طرح هدایت راحت و آسان آن، پایدار بودن آن می باشد که براحتی قابل کنترل است. این هواپیما بدون چرخ بوده و به صورت دست پرتاب عمل می کند که باعث بهینه شدن پارامترهای آیرودینامیک آن شده است و دارای سقوط ضربه پذیری بالایی می باشد و به همین دلیل فرود آن در هرشرایطی امکان پذیر می باشد.
براساس این گزارش این هواپیما مجهز به دوربین آنلاین با برد 500 متر می باشد و در واقع هدف این پرنده شناسایی منطقه می باشد.
مشخصات این هواپیما شامل: طول بال 1 متر، طول بدنه 90سانتی متر، وزن پواپیما 820 گرم، تایپ پروازی  پایدار، تراست( رانش ) موتور   600 گرم، مدت پرواز   20 دقیقه می باشد.
همچنین هدف این هواپیما بومی سازی است انواع پهبادها در دانشگاه صنعتی بیرجند بوده است.
گفتنی است هزینه انجام شده 000/500/1 میلیون تومان می باشد. که در طی یک ماه کار تیمی انجام شده است.