به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان؛

نخستین روز از همایش جهاد تبیین برگزار شد

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۵۹ کد : ۶۹۱۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۵
نخستین روز از همایش ۳ روزه جهاد تبیین با عنوان دومین همایش کارآفرینی روستایی و با محوریت روستای خلاق و ارتقای مهارت‌های نرم دهیاران در روز ۲۴ اردیبهشت‌ماه در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
نخستین روز از همایش جهاد تبیین برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سیستان و بلوچستان، این همایش با سخنان سردار شفاهی، فرماندهی سپاه سلمان استان، حجة‌الاسلام دکتر بامری مسئول دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و مهندس ارجمندی معاونت مدیریت و توسعه منابع انسانی استانداری آغاز شد.

در بخش سخنرانی‌های علمی ابتدا مهندس عسکری مدیر شرکت فرا در رابطه با طراحی استاندارد بوم‌گردی و ویژگی‌های کمپ‌های بوم‌گردی در شرایط خاص معماری و اقلیمی استان مطالبی را بیان کرد. سپس مهندس شورابی، مدرس بازاریابی سخنرانی خود را به موضوع بازاریابی و کاربرد NFT در تجاری سازی اختصاص داد و گفت ارزش‌های بکر و فراوانی در استان برای تبدیل به ثروت وجود دارد که جوانان بومی باید از آنها استفاده‌ی مطلوب را ببرند.

مهندس زراعتکن مدیرعامل شرکت دهستان نیز طی سخنانی از تجربیات فراوان خود در زمینه پژوهش‌های میدانی در استان در رابطه با تبدیل محصولات بومی به محصولاتی قابل عرضه در بازار‌های گسترده بیان کرد.

سپس ۳ نفر از کار‌آفرینان موفق استان به نام: مهندس سحر نارویی، موفق به ثبت برند و تولید پوشاک در روستای منزلاب، آقای شاهوزهی، کارآفرین در زمینه‌ی تولید زعفران، تولیدات دامی و پرورش ماهی‌های خاویاری و آقای ملک‌زاده از سراوان با فعالیت در زمینه تولید کلوچه‌های خرمایی به معرفی تجربیات و ارائه طریق برای علاقمندان به فعالیت‌های اقتصادی پرداختند.
گفتنی است همایش جهاد تبیین در روز شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه آغاز و تا ۲۷ این ماه ادامه خواهد داشت.

کلید واژه ها: دانشگاه سیستان و بلوچستان نخستین روز از همایش جهاد


( ۱ )