در حاشیه اجلاس مجمع شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام صورت گرفت:

انعقاد تفاهم نامه همکاری‌های علمی بین دانشگاه‌ علامه طباطبائی و دانشگاه بین‌المللی رفاه پاکستان

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۱۷ کد : ۶۹۰۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷
دانشگاه علامه طباطبائی ایران و دانشگاه بین المللی رفاه پاکستان با هدف گسترش همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فنآوری، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
انعقاد تفاهم نامه همکاری‌های علمی بین دانشگاه‌ علامه طباطبائی و دانشگاه بین‌المللی رفاه پاکستان

‌‌‌‌به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علامه طباطبائی، در حاشیه سومین اجلاس مجمع شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام در شهر اسلام‌آباد پاکستان، دکتر عبدالله معتمدی، رئیس دانشگاه علامه طاطبائی و دکتر انیس احمد، رئیس دانشگاه بین‌المللی رفاه پاکستان دیدار کردند. دو طرف ضمن معرفی ظرفیت‌ها، توانمندی‌های متقابل و دامنه فعالیت‌های دانشگاه ها، در زمینه همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فن آوری تبادل نظر کردند.
دکتر معتمدی با اشاره به پیشینه ۷۰ ساله دانشگاه علامه طباطبائی گفت: این دانشگاه، بزرگترین دانشگاه تخصصی علوم انسانی کشور و غرب آسیا است. دانشگاه علامه طباطبائی با داشتن ۱۱ دانشکده، ۷ پژوهشکده، ۵ مرکز پژوهشی، ۱۳ هزار ۵۰۰ دانشجو و ۵۵۰ عضو هیئت علمی، ظرفیت فراوانی برای همکاری‌های علمی و دانشجویی بین المللی دارد.
وی با تاکید بر اهمیت گسترش علوم انسانی-اسلامی با رویکرد برگرفته از دانش و مفاهیم قرآنی و اسلامی، بر لزوم همکاری دو کشور همسایه در زمینه گسترش دانش بومی و اسلامی تاکید کرد.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی از رئیس دانشگاه بین المللی رفاه پاکستان برای سفر به جمهوری اسلامی ایران دعوت کرد تا از نزدیک شاهد فعالیت‌ها و پیشرفت‌های کشورمان در زمینه تولید دانش بومی و اسلامی به ویژه در حوزه علوم انسانی، اجتماعی و علوم قرآنی باشد.
دکتر احمد نیز ضمن تمجید از ظرفیت‌های دانشگاه علامه طباطبائی، گفت: دانشگاه بین المللی رفاه آماده توسعه همکاری‌های فرهنگی، آموزشی، دانشگاهی، تبادل استاد و دانشجو و اجرای پروژه‌های پژوهشی مشترک با این دانشگاه است.
در پایان این دیدار تفاهم نامه همکاری با هدف گسترش همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فنآوری میان روسای دانشگاه‌های علامه طباطبائی و دانشگاه بین المللی رفاه به امضا رسید.

گفتنی است بر اساس این تفاهم‌نامه دو طرف در زمینه‌های تسهیل تبادل اعضای هیئت علمی و پژوهشگر، تسهیل تبادل دانشجو، برگزاری کنفرانس‌ها و نشست‌های بین المللی، تبادل کتب‌، انجام پروژه‌های مشترک پژوهشی و دانشجویی و همچنین حمایت از راه‌اندازی کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی به توافق رسیدند.

 

کلید واژه ها: دانشگاه علامه‌طباطبائی