پرورش میوه گلدن بری توسط محققان پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

۰۹ تیر ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۹ کد : ۶۹۰۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۱۶۵
محققان پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران موفق به پرورش میوه گلدن بری (فیسالیس) درسطح تجاری شدند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترجوانمرد رئیس پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های و...
محققان پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران موفق به پرورش میوه گلدن بری (فیسالیس) درسطح تجاری شدند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترجوانمرد رئیس پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های و صنعتی ایران از کشت میوه گلدن بری دردشت ناز ساری خبر داد.
وی افزود: پس از انجام تحقیقات و امکان سنجی تولید میوه فیسالیس و طی مراحل آزمایشی درنهایت تولید این میوه به همت همکاران پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در دشت ناز ساری آغاز شد.
دکترجوانمرد گفت: این گیاه بومی مناطق گرمسیری است و با توجه به آب و هوای اقلیم کشورمان قابلیت کشت و توسعه دربسیاری از استان های کشور را داراست.
وی بیان داشت: پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران آمادگی خود را برای ارائه مشاوره برای کشت و پرورش این گیاه به متقاضیان اعلام می دارد.
رئیس پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، گفت: میوه گلدن بری دربازار محدود است و با قیمت بالایی به فروش می رسد و به دلیل طعم دلپذیرش طرفداران زیادی دارد.
دکترجوانمرد درادامه گفت: طعم میوه فیسالیس ترکیبی از طعم میوه های توت فرنگی، گیلاس، کیوی و آناناس است. این میوه غنی از ویتامین و آنتی اکسیدان ها است و ماندگاری بالایی دارد.
گفتنی است گلدن بری دارای خواص ضد سرطانی، ضد آسم، ضد التهابی، کاهش کلسترول و ضد ویروسی دارد. ویتامین های B کمپلکس دراین میوه مانند تیامین برای سوخت و ساز سالم بدن پوست چشم و مغز لازم است.

( ۵ )