معاون امور مجلس رئیس جمهور:

سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در خدمت رفع نیازهای کشور باشد

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۵۱ کد : ۶۹۰۰۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۲
دکتر سید محمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: این سازمان ظرفیت‌های بالای علمی، پژوهشی و فناورانه دارد و انتظار می رود با انباشت دانشی عظیم که یک گنج واقعی است در خدمت رفع نیازهای کشور باشد.
سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در خدمت رفع نیازهای کشور باشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، مراسم بزرگداشت روز معلم و قدردانی از تلاش‌های اعضای هیات علمی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با حضور دکتر سید محمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور، دکتر حسن زمانیان رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، مدیران و اعضای هیئت علمی سازمان روز سه شنبه (۲۰ اردیبهشت ماه) در محل سالن ابوریحان سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.

سیدمحمد حسینی در این مراسم، ضمن قدردانی از دعوت دکتر زمانیان برای شرکت در این مراسم با تبریک روز معلم، به اهمیت علم و دانش در دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: در اسلام کسب معرفت، دانش و شناخت از جایگاه والایی برخوردار است و تمسک به علم، در هم شکننده ضلالت، گمراهی و جهل اعلام شده است و کسی فضیلت و برتری دارد که علم و معرفت بالایی داشته باشد.

دکتر حسینی با اشاره به جایگاه سازمان پژوهش در تولید علم و فناوری، گفت: ما باید توصیه‌های بزرگان در رابطه با علم و معرفت را دنبال کنیم و به این توصیه‌ها عمل کنیم آن‌وقت به تعبیر امام علی (ع) علم تبدیل به گنج می‌شود و ما این گنج را در مراکزی مثل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی می‌بینیم. از این سازمان انتظار و توقع وجود دارد که گنج و سرمایه علم را با تلاش و مجاهدت متخصصان و نخبگان مورد توجه قرار دهد و در خدمت توسعه و رفع نیازمندی‌های کشور باشد،

وی افزود: بدانیم کسانی که در حوزه‌های علم و فناوری کار می‌کنند این کارشان یک عبادت بزرگ است و برای همین است که مقام معظم رهبری بیشترین عنایت را در کشور به دانش، علم و تخصص داشته‌اند.

دکتر حسینی اظهار داشت: رییس جمهوری نیز اعتقاد دارند که دانشگاه و مراکز علمی پشتوانه دولت هستند و خود ایشان جلسات متعدد با دانشگاهیان داشته‌اند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به شناخت خود از رئیس سازمان گفت: با توجه به شناختی که از دکتر زمانیان و تجربه و سابقه وی در مسولیت‌های مختلف دارم، وی فردی کوشا، ساعی، با انگیزه و دلسوز است که مشتاق خدمت و کار است، و حتماً کارهای بزرگی در سازمان انجام خواهد شد و قطعاً نتایج ارزشمندی دارد.

وی در رابطه با نامگذاری سال از سوی رهبری گفت: امسال با توجه به نامگذاری سال از سوی رهبر فرزانه و حکیم انقلاب، مجموعه‌هایی مثل سازمان باید قدر این توجه و نامگذاری را بدانند و وقتی فرمودند که باید توجه شود به تولیدی که بر پایه دانش بنیان است و اشتغال آفرین هست در آن بخش دانش بنیان، نگاه ها به سمت و سوی شما است که در این زمینه باید انشاالله همت والایی از خودتان نشان دهید و البته دستگاه‌های مهم و مرتبط کشور هم در این مسیر باید کمک کنند.

وی در این مراسم با اهدای لوح سپاس از روسای پژوهشکده‌ها و اعضای هیات علمی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران تقدیر کرد.

معاون امور مجلس رئیس جمهور همچنین از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بازدید و در گفت‌وگوی صمیمی با فعالان این عرصه در جریان دغدغه‌ها، مشکلات و پیشنهادات آنان برای توسعه فعالیت‌هایشان قرار گرفت.

کلید واژه ها: سازمان پژوهش های علمی وصنعتی معاون امور مجلس رییس جمهوری


( ۱ )