معاون پژوهشی وزارت علوم تاکید کرد:

ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت شرکت شهرک‌های صنعتی ایران برای سوق دادن پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکترا به سمت اولویت‌های کشور

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۷ کد : ۶۸۹۴۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۱۹
معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ظرفیت مهمی در شرکت شهرک‌های صنعتی ایران وجود دارد برای آنکه پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکترا و دوره‌های پسادکترا را به سمت مسائل جاری و اولویت‌های کشور سوق می‌دهد.
ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت شرکت شهرک‌های صنعتی ایران برای سوق دادن پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکترا به سمت اولویت‌های کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر پیمان صالحی در مراسم رونمایی از جلد دوم چکیده پایان نامه‌ها که با حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران برگزار شد، با بیان اینکه تسهیل حضور اساتید و دانشجویان در فرصت مطالعاتی امری مهم است، افزود: یکی از موضوعات جدی بحث مهارت افزایی است؛ قطعاً در محیط واقعی کار این مهارت افزایی‌ها و دوره‌های کارورزی بسیار بهتر می‌تواند انجام شود.

وی در ادامه افزود: اعضای هیئت علمی که استخدام می شوند موظف هستند دوره فرصت مطالعاتی خود را در جامعه و صنعت بگذرانند.

دکتر صالحی در ادامه سخنان خود به رونمایی از جلد دوم چکیده پایان نامه‌ها که با حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران صورت گرفته اشاره کرد و گفت: این امر به همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و وزارت علوم در خصوص مسئله محور کردن پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا است.

معاون پژوهشی وزارت علوم به راه‌اندازی نهضت پسا دکترا اشاره کرد و افزود: برای دوره‌های پسا دکترا امسال برنامه ویژه‌ای پیش‌بینی شده است، هم در وزارت علوم و هم در شورای عتف که جزو دستور کارهای این شورا نیز است. ظرفیت مهم مشارکت شهرکهای صنعتی ایران داراست برای آنکه می‌توانیم پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکترا و دوره‌های پسادکترا را به سمت مسائل جاری و اولویت‌های کشور سوق دهیم.

وی در ادامه سخنان خود به نظام ایده ها و نیازها (نان) اشاره کرد و گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی ایران نیز می‌تواند با نظام ایده و نیازها همکاری داشته باشد و در آنجا نیز بحث مسئله محوری و هدایت پایان نامه‌ها و رساله ها نیز بسیار مهم است.


( ۲ )