پذیرش ایده تولید غذای زنده از خرچنگ سیلا در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری هرمزگان

۲۴ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۰۱ کد : ۶۸۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۸
رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان از پذیرش ایده تولید غذای زنده و خشک از خرچنگ دریایی سیلا با استفاده از سیستم کنترل از راه دور در مرکز رشد جامع واحدهای فناور پارک علم و فناوری هرمزگان خبر داد.به گ...
پذیرش ایده تولید غذای زنده از خرچنگ سیلا در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری هرمزگان
رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان از پذیرش ایده تولید غذای زنده و خشک از خرچنگ دریایی سیلا با استفاده از سیستم کنترل از راه دور در مرکز رشد جامع واحدهای فناور پارک علم و فناوری هرمزگان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس علی فتی افزود: این ایده توسط واحد فناور سیلا صنعت ایران برای اولین بار در کشور مطرح شده است.
وی گفت: این ایده با هدف تکثیر و پرورش تحت کنترل سلولار (مداربسته) خرچنگ سیلا مطرح شده که با استفاده از سیستم کنترل از راه دور توسط نرم افزارهای طراحی شده در سیستم پرورش سلولار و مداربسته، پرورش داده می شود.
فتی ادامه داد، تاکنون هیچ نمونه یا کپی از این طرح با ساختار مطرح شده در ایران بیان نشده و در صورت صنعتی شدن، این ایده می تواند تحول عظیمی در صنعت آبزی پروری مخصوصا در گونه های خاص که برای پرورش و تکثیر نیاز به وجود شرایط خاص دارند، ایجاد کند.
رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان در ادامه گفت: غذای زنده و خشک  حاصل از خرچنگ دریایی سیلا به عنوان غذای ماهیان بزرگ جسته ، غذای ماهیان تزئینی و آکواریومی، غذای ماهیان پرورشی مانند ماهی سفید، اسبله، سیم، ماش در شمال و هامور، خامه ماهی، تون، شانک در جنوب، غذای جانوران خشکی زی (تحت پرورش و حفاظت) بزرگ جسته مانند تمساح، شیر، ببر، یوزپلنگ، مکمل پروتئینی، کلسیمی و معدنی در جیره غذایی دام و طیور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.