پذیرش 15واحد فناور جدید درمرکز رشد دانشگاه سمنان

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۶ کد : ۶۸۵۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۲
از بین طرح های ارائه شده به مرکز رشد دانشگاه سمنان در شش ماه نخست امسال، 15 واحد فناور جدید توانستند درجلسات کمیته پذیرش و ارزیابی پذیرفته و فعالیت خود را دراین مرکز آغاز کنند. به گزارش روابط عمومی وزا...
از بین طرح های ارائه شده به مرکز رشد دانشگاه سمنان در شش ماه نخست امسال، 15 واحد فناور جدید توانستند درجلسات کمیته پذیرش و ارزیابی پذیرفته و فعالیت خود را دراین مرکز آغاز کنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدصادق ولی پور مدیر مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: از 15 واحد فناور پذیرفته شده دراین مدت، 7 واحد در مقطع پیش رشد، 5 واحد در مقطع رشد، یک واحد به عنوان واحد تحقیق و توسعه و 2 واحد هم در مقطع پیش رشد به عنوان تیم فناور دانشگاهی پذیرش شدند.
وی افزود: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر نام گذاری سال 1395 به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و به منظور عملیاتی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی، مرکز رشد بستر مناسب را برای پذیرش انواع ایده در حوزه های مختلف فراهم کرده است.
دکترولی پور با اشاره به ظرفیت بالای مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان در جذب و حمایت از شرکت های دانش بنیان، پذیرش و حمایت از شرکت های دانش بنیان را گامی اساسی درجهت تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: اقتصاد دانش بنیان نقش کلیدی و غیر قابل انکاری در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.
وی یکی از مهم ترین وظایف مرکز رشد فناوری دانشگاه را جذب شرکت های دانش بنیان و فناوران عنوان کرد و افزود: یکی از مهم ترین اهداف و ویژگی های جذب این شرکت ها تجاری سازی تولیدات شرکت های فناوراست که با ظرفیت های مناسب و حمایتی درجهت تجاری سازی و تولید ثروت از طریق فعالیت های دانش بنیان و فناورانه و توسعه اشتغال پایدار نخبگان و صاحبان فکر و ایده گام بردارد و بستر لازم در این راستا را فراهم آورد.