پذیرش 93 مقاله درهمایش ملی جامعه بینا شهروند نابینا دردانشگاه کاشان

۱۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۳ کد : ۶۸۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۹۹
دکترنرگس نیکخواه عضو هیئت علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه کاشان گفت: از150 مقاله ارسالی به همایش ملی جامعه بینا شهروند نابینا، 93 مقاله پذیرفته شده است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نیکخواه درای...
دکترنرگس نیکخواه عضو هیئت علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه کاشان گفت: از150 مقاله ارسالی به همایش ملی جامعه بینا شهروند نابینا، 93 مقاله پذیرفته شده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نیکخواه دراین خصوص گفت: حدود 13 مقاله دراین همایش به صورت سخنرانی و بقیه به صورت پوستر و چاپ مجموعه مقالات ارائه می شود.
وی به تاریخ برگزاری این همایش در روزهای بیست و یکم تا بیست و دوم  ماه جاری دردانشگاه کاشان اشاره کرد و افزود: این همایش  با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و دیگر شخصیت های برجسته کشوری برگزارمی شود.
دبیرعلمی همایش ملی جامعه بینا شهروند نابینا، هدف از برگزاری این همایش را افزایش سطح دانش و آگاهی، مهارت، خلاقیت، اعتماد به نفس جامعه نابینایان و کم بینایان ذکر کرد و گفت: این همایش تخصصی  با مسائل و مشکلات نابینایان و کم بینایان درابعاد مختلف حقوقی، اجتماعی، روان شناختی و آموزشی بی تردید اقدام موثری جهت بهره گیری از دانش علمی و تخصصی گروه‌های حقوق، علوم اجتماعی، روان شناسی، علوم تربیتی و مدیریت خواهد بود.
دکترنیکخواه برگزاری کارگروه‌های تخصصی را از دیگر برنامه‌های این همایش عنوان کرد و گفت: دراین همایش همچنین نمایشگاه های صنایع دستی، کتاب گویا و آثاری از مؤلفان نابینا و  نرم افزارهایی ویژه نابینایان ارائه می شود.