پایش سلامت 4500 دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی از 15 مهرماه

۲۵ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۴۹ کد : ۶۸۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۳
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی از آغاز طرح پایش سلامت این دانشگاه خبر داد و گفت: امسال تمام دانشجویان سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در یک مرحله از 15 مهرماه تحت پوشش طرح پایش سلا...
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی از آغاز طرح پایش سلامت این دانشگاه خبر داد و گفت: امسال تمام دانشجویان سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در یک مرحله از 15 مهرماه تحت پوشش طرح پایش سلامت قرار می گیرند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، حسین سلیمی رئیس مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی در این خصوص گفت: در سال تحصیلی جدید 4500 دانشجو در مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی از 15 مهرتا 29 آبان تحت پوشش طرح پایش سلامت جسم و روان قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه امسال برخلاف سال های گذشته طرح پایش سلامت در یک مرحله و برای تمام دانشجویان برگزار می شود ادامه داد: پایش سلامت روان دانشجویان با قراردادن پرسشنامه بر روی سایت دانشگاه به صورت آنلاین انجام می شود.
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی گفت: معاینات سلامت جسم دانشجویان نیز به صورت حضوری و با مراجعه دانشجویان انجام می شود.
وی افزود: امسال حدود 60 کارگاه مهارت زندگی دانشجویی با عنوان مهارت های زندگی دانشجویی که برای هر کارگاه حدود 4 تا 5 ساعت زمان اختصاص داده شده ویژه دانشجویان جدیدالورودکارشناسی برگزار می شود و حضور دانشجویان دراین کارگاه ها الزامی است.
دکترسلیمی یادآورشد: دراین کارگاه ها بحث های مهارت زندگی مانند مسئولیت پذیری، مسایل مربوط به شکست عاطفی و پیشگیری از اعتیاد و مسایل دیگر مطرح می شود حضور دانشجویان کارشناسی ارشد دراین کارگاه‌ها داوطلبانه است. 
وی ادامه داد: سال گذشته حدود یک هزار و 100 دانشجو کارشناسی در طرح پایش سلامت جسم و روان دانشگاه علامه در ترم بهمن ماه شرکت کردند که بعد از پرکردن پرسشنامه سلامت روان و بعد از ارزیابی های اولیه 10 الی 15 درصد این دانشجویان یعنی حدود 60 تا 80 نفر از این دانشجویان حالت حاد داشتند و از آنها دعوت شدند تا مسایل مربوط وضعیت سلامت روان این دانشجویان عمیق تر بررسی شود.
وی با بیان اینکه تمام خدمات  به صورت داوطلبانه و رایگان ارائه می شود افزود: در بخش سلامت جسم مشکلات دانشجویان زیاد نیست چون دانشجویان جوان بوده و در سن رشد و تحرک قرار دارند.