با هدف تحقق شعار سال؛

نشست مشترک پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، سازمان جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد

۲۹ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۸:۲۴ کد : ۶۸۳۳۰ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۷۱
نشست مشترک با حضور رئیس پارک علم و فناوری و رئیس سازمان جهاد کشاورزی با هدف آشنایی با فرآیند تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان و آشنایی با ظرفیت‌های بخش کشاورزی در محل سالن جلسات مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار شد.
نشست مشترک پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، سازمان جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، در ابتدای این نشست دکتر جهانبازی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان به معرفی ظرفیت های موجود در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی پرداخت.

وی، حضور ۳۰ عضو هیات علمی در مرکز را یکی از مهمترین دارای ها و استعداد های موجود در مرکز دانست.

در ادامه دکتر پیرعلی رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری به تبیین زیست بوم فناوری استان پرداخت.

وی به خدمات پارک علم و فناوری به شرکت های مستقر به تشریح فرآیند تشکیل شرکت های دانش بنیان و حمایت های صورت گرفته از این شرکت ها از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد و در ادامه پیشنهادات خود را حول سه محور: راه اندازی مرکز رشد اقماری در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی با توجه به وجود ظرفیت های این مرکز، بالا بردن ضریب نفوذ فناوری در محصولات کشاورزی با توجه به حضور اساتید و اعضای هیات علمی در مرکز و اقدام به تاسیس شرکت های دانش بنیان توسط اعضای هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی با حمایت و تسهیل گری پارک بیان کرد.

در انتهای نشست دکتر ابراهیمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی با بیان لزوم داشتن نگاه بومی به فعالیت های در حال انجام بر توسعه فناوری تاکید کرد.

وی داشتن نگاهی فرهنگی به دانش کشاورزی و نیز نگاهی محیط زیست محور و بهره‌ور در حوزه آب را لازمه موفقیت در حوزه کشاورزی دانست.

دکتر ابراهیمی وابستگی بیش از حد به واردات در حوزه دام پروری را از آفات این صنعت برشمرد و تاکید کرد: وجود ظرفیت‌هایی همچون محیط مناسب و دانش کافی در این زمینه می تواند راهگشای این چالش باشد.

رئیس جهاد کشاورزی در پایان صحبت های خود به بیان پیشنهاداتی در خصوص افزایش شرکت های فناور و دانش بنیان در حوزه کشاورزی پرداخت. از جمله مهمترین این پیشنهادات می توان به تاسیس شرکت توسط هرکدام از بخش های مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، برگزاری رویداد ایده شو با همکاری پارک علم و فناوری و برگزاری جلسات ماهانه برای ارزیابی پیشرفت های صورت گرفته در مجموعه اشاره کرد.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری سال تولید دانش بنیان اشتغال آفرین