پانل و میزگرد تخصصی "هوشمندی مالی: چالش ها و راهکارها" در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد

۱۱ آبان ۱۳۹۵ | ۱۶:۴۸ کد : ۶۸۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۲
در حاشیه نخستین کنفرانس ملی نوآوری در مدیریت سیستم‌ها و فناوری اطلاعات با رویکرد هوشمندی کسب‌وکار، پانل و میزگرد تخصصی "هوشمندی مالی: چالش ها و راهکارها" مالی با حضور خبرگان و مدیران بازار پول و سرم...
در حاشیه نخستین کنفرانس ملی نوآوری در مدیریت سیستم‌ها و فناوری اطلاعات با رویکرد هوشمندی کسب‌وکار، پانل و میزگرد تخصصی "هوشمندی مالی: چالش ها و راهکارها" مالی با حضور خبرگان و مدیران بازار پول و سرمایه و نیز استادان دانشگاهی، در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این میزگرد تخصصی با هدف تبیین و شفاف‌سازی مبحث هوشمندی مالی بر چند محور تخصصی شامل بررسی ضرورت هوشمندی مالی، و شناسایی چالش‌ها و ارائه راهکار در بازار پول و سرمایه تمرکز داشت.
بر پایه این گزارش، طبق بحث‌های صورت گرفته و مروری بر فعالیت ها و پروژه‌های انجام شده در راستای توسعه هوشمندی مالی در بورس ها و صنعت بانکداری در پانل مشخص شد که بازار سرمایه و بازار پول هر دو ماهیت‌های کلان داده داشته و وجود ابزار تحلیلی در این بازارها ضروری است که می‌تواند بازده و توسعه اقتصادی در کشور را به‌همراه داشته باشد.
گفتنی است دکتر عبدالهی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و مدیر سابق فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار دبیر و ریاست پانل را برعهده داشت و دکتر قالیباف مدیر شرکت بورس اوراق بهادار تهران، دکتر یاغلی مدیر داده کاوی و هوش تجاری بانک اقتصاد نوین، دکتر تاجیک دکترای اقتصاد از دانشگاه منچستر و لندن و مشاور هوش مالی در صنعت سرمایه و دکتر آنالویی مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات بورس تهران و دانشیار دانشگاه علم و صنعت دیگر اعضای پانل تخصصی "هوشمندی مالی: چالش ها و راهکارها" را تشکیل می‌دادند.