بیست و یکمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران دردانشگاه شهید چمران اهواز

۲۴ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۸ کد : ۶۷۵۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۴
دکترمحمد رعایایی اردکانی سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز بر توسعه روابط بین المللی دانشگاه ها و خارج شدن آنها از مدار بسته فعلی تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررعایایی درافتتاحیه بیست و...
دکترمحمد رعایایی اردکانی سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز بر توسعه روابط بین المللی دانشگاه ها و خارج شدن آنها از مدار بسته فعلی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررعایایی درافتتاحیه بیست و یکمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران، گفت: باید ارتباطات فیزیکی و رفت و آمدها بین دانشگاه های داخل و خارج کشور گسترش یابد و رقابت بین دانشگاه ها ایجاد شود.
وی دعوت از اساتید دانشگاه های خارج کشور برای تدریس و حضور به صورت نیمه وقت در دانشگاه های داخل، تسهیل جذب دانشجوی خارجی و تبدیل کنفرانس های علمی ملی به کنفرانس های بین المللی را به صورت پیشنهادهایی برای توسعه روابط بین المللی دانشگاه ها مطرح کرد.
وی دربخش دیگری از سخنان خود به معرفی دانشگاه شهیدچمران اهواز اشاره کرد و افزود: این دانشگاه یکی از یکصد و هفتمین مرکز آموزش عالی استان است که با 13 دانشکده و 17 هزار دانشجو در پردیس 180 هکتاری فعال بوده و سال آینده شصتمین سالگرد تاسیس خود را جشن خواهد گرفت.
سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز جمعیت دانشجویی استان را بالغ بر 268 هزار دانشجو عنوان کرد و گفت: از این تعداد، بیشترین رقم به دانشگاه آزاد با 120 هزار دانشجو اختصاص دارد و پس از آن پیام نور  با 70 هزار دانشجو، دانشگاه های علمی کاربردی با 21 هزار دانشجو قرار دارند. در این میان، سهم دانشگاه های دولتی خوزستان از دانشجو 25 تا 27 هزار نفر است که بسیار کم است.
دکتررعایایی جایگاه کشورمان در تولید علم و شاخص تعداد مقالات را در رتبه بیستم جهان، چهارم آسیا و اول منطقه توصیف کرد و ادامه داد: ظاهرا اهداف ما درتولید علم محقق شده اما دربخش فناوری و تبدیل علم به ثروت است و گریزی نیست جز اینکه در این مرحله گام برداریم و این کنفرانس ها می تواند راهگشایی در تبدیل علم به فناوری باشد.