بیست و یکمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران در دانشگاه شهید چمران اهواز

۲۴ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۵ کد : ۶۷۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۴
دکترمجتبی شمسی پور رئیس انجمن شیمی ایران از فعالیت های این تشکل غیر دولتی برای تقویت جایگاه شیمی درحوزه مسائل دارویی و داروسازی کشورخبرداد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترشمسی پور درآیین افتتاحیه...
دکترمجتبی شمسی پور رئیس انجمن شیمی ایران از فعالیت های این تشکل غیر دولتی برای تقویت جایگاه شیمی درحوزه مسائل دارویی و داروسازی کشورخبرداد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترشمسی پور درآیین افتتاحیه کنفرانس شیمی تجزیه ایران ، گفت: شیمی دارویی موضوع جدیدی است که امروزه بسیار مورد توجه شیمیدان ها قرارگرفته با این وجود، حوزه فعالیت شیمیدان ها در داروسازی بسیارکم است و با تشکیل کمیته شیمی دارویی درانجمن شیمی ایران و دعوت از بزرگان علم در آن، تلاش می شود این جایگاه تقویت شود.
وی تحولات عظیم در حوزه علم کشور را یادآور شد و افزود: رشد علمی از 5 صدم درصد قبل از پیروزی انقلاب به یک و نیم درصد در حال حاضر رسیده و شیمی همواره در زمره پیشتازان بوده و نقش مهمی دراین پیشرفت علمی داشته است.
رئیس انجمن شیمی ایران با اشاره به راه اندازی یک نشریه بین المللی توسط انجمن، گفت: شش نشریه دیگر نیز در شاخه های مختلف شیمی راه اندازی شده که با مدیریت اعضای انجمن در حال انتشار است.
دکترشمسی پور گفت: ازسال 2011 که سال جهانی شیمی بود، با هدف چاپ کتاب پیشگامان علم شیمی ایران، گردآوری اطلاعات شیمیدان های برجسته آغاز شده و اکنون اطلاعات 350 نفر کامل تهیه شده و کتاب در مرحله ویراستاری است و به زودی به چاپ می رسد.
وی فعالیت انجمن در ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور، حرکت درمسیر سیاست های ابلاغی علم وفناوری ازسوی مقام معظم رهبری، همکاری با شاخه شیمی فرهنگستان زبان فارسی، پشتیبانی و برگزاری سمینارهای متعدد سالانه، برگزاری 8 تا 10 سمینار در هرسال، ارتباط با دانشگاه های معتبر، همکاری و ارتباط با دبیران شیمی آموزش و پرورش و همکاری با انجمن های علمی دانشجویی شیمی را از جمله رئوس فعالیت های این تشکیلات عنوان کرد و گفت: انجمن شیمی دفتر مستقل دارد و اعضای آن از طریق انتخابات، برگزیده و معرفی می شوند و به صورت افتخاری بدون هیچ حق الزحمه تنها با عشق و علاقه به توسعه این علم فعالیت می کنند.