بیست و دومین جشنواره هنرهای تجسمی جوان در دانشکده هنر دانشگاه نیشابور برگزار شد

۲۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۸ کد : ۶۷۳۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۵۸
دانشگاه نیشابور میزبان بیست و دومین جشنواره هنرهای تجسمی جوان بود.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر آرمان یعقوب پور، رئیس دانشکده هنر دانشگاه نیشابور، در مورد این جشنواره گفت: شرکت کنندگان در این...
دانشگاه نیشابور میزبان بیست و دومین جشنواره هنرهای تجسمی جوان بود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر آرمان یعقوب پور، رئیس دانشکده هنر دانشگاه نیشابور، در مورد این جشنواره گفت: شرکت کنندگان در این جشنواره در هشت بخش مختلف به رقابت پرداختند بطوریکه در بخش حجم ( آهن، گچ، گل و سفال) 19 نفر، نقاشی 22 نفر، خوشنویسی (نستعلیق) 15 نفر، کاریکاتور (کارتون، چهره) 19 نفر، ارتباط تصویری 21 نفر، طراحی 24 نفر، نگارگری (گل، مرغ و تذهیب) 15 نفر، تصویر سازی (پوستر) 21 نفر حضور داشتند.
رضوان صادق زاده؛ دبیر بیست و دومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان نیز گفت: در سال های اخیر فروش و حراج آثار هنری در مسیر و سمت و سوی آثار هنری جوانان موثر بوده و زمانی که اقتصاد هنر تمام حوزه های هنر را قبضه می کند علاوه بر تاثیر مثبتی که بدون شک می تواند بر این حوزه بگذارد، همزمان احتمال به بیراهه بردن آثار را نیز در پی دارد.
 صادق زاده ادامه داد: در این دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوانان تعداد دانشجویان فعال هنر افزایش چشمگیری داشت که می تواند بیانگر امید به قوت گرفتن بخش ساختاری و زیربنایی هنر باشد.
 


( ۱ )