بیست و چهارمین نشست معاونان دانشجویی منطقه2 دانشگاه های کشور در دانشگاه تبریز برگزار شد

۳۰ آبان ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۵ کد : ۶۷۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۵
بیست و چهارمین نشست معاونان دانشجویی منطقه2 دانشگاه های کشور، با حضور معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان ، رییس و قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان در دانشگاه تبریز برگزار شد.به گزارش روابط عمومی...
بیست و چهارمین نشست معاونان دانشجویی منطقه2 دانشگاه های کشور در دانشگاه تبریز برگزار شد
بیست و چهارمین نشست معاونان دانشجویی منطقه2 دانشگاه های کشور، با حضور معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان ، رییس و قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان در دانشگاه تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان در این نشست، با اشاره به مدیریت مناسب امور در نیمسال جاری در دانشگاه ها و مسائل پیش رو در ترم آینده گفت: در راستای برگزاری انتخاباتی پرشور و فعالیت های دانشجویان، با همکاری نهادهای ذیربط و بالادستی، دستورالعملی تهیه شده است که در اسرع وقت به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد.
دکتر ابوالحسن ریاضی، ضمن اشاره به وضعیت اعتبارات و  بودجه بخش دانشجویی اظهار داشت: در شرایط فعلی مدیریت استفاده از منابع محدود به بهترین شکل ضرورت بیشتری پیدا می کند.
معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان به فقدان زیرساخت های مناسب دانشجویی در دانشگاه‌های جدیدالتاسیس اشاره کرد و گفت: انتظار می رود دانشگاه بزرگ و جامع پشتیبانی های لازم را از دانشگاه های کوچک و نوپا، داشته باشند.
وی در بخش دیگر سخنان خود، به تدوین شیوه‌نامه جدید انضباطی دانشجویی  جهت وحدت رویه در دانشگاه های کشور اشاره کرد و گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  و وزارت بهداشت، در حال تدوین شیوه نامه ای مشترک هستند که این کار در وزارت علوم  به اتمام رسیده و در آینده نزدیک با امضای دو وزیر ابلاغ خواهد شد.
دکتر ریاضی همچنین با تاکید بر تقویت مراکز مشاوره، جلوگیری از بروز اختلال های رفتاری، افسردگی،  گرایش به مواد مخدر و بحران اشتغال از را از موارد نیاز مبرم دانشجویان به مرکز مشاوره دانست. 
معاون دانشجویان داخل سازمان اموردانشجویان در خاتمه ضمن قدردانی از فعالیت های مثمرثمر دبیرخانه منطقه2 معاونان دانشجویی کشور که در دانشگاه تبریز مستقر است، اظهار کرد: منطقه 2 از جمله مناطق فعال، ایده پرور و با پتانسیل بالا در کشور است.
رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این نشست با اشاره به اینکه در ابتدای مسئولیت خود در صندوق، با آسیب شناسی موارد مختلف مربوط به حوزه رفاهی - دانشجویی، به  تدوین سند راهبردی، کاربردی برای صندوق اقدام شده است، گفت: در این سند با طراحی نقشه راه و افق نگری، مسیر آینده صندوق و تکالیف دانشگاه ها مشخص شده است.
مهندس ذوالفقار یزدان مهر، اضافه کرد: یکی از برنامه های کوتاه مدتی که در دست پیگیری است، موضوع تقویت برنامه اعتبارهای عمومی است و چون بودجه برخی موارد رفاهی من جمله تغذیه و خوابگاه در اختیار صندوق رفاه نبوده و به صورت غیر متمرکز به دانشگاه ها پرداخت می شود که پیشنهاد ما این است که ردیف بودجه مستقل تغذیه، تعمیر و تجهیز خوابگاه ها در سال 95 بصورت متمرکز در بودجه صندوق لحاظ شود.
وی، همچنین ایجاد هم افزایی بیشتر با بنیاد مستضعفان، ستاد اجرای فرمان امام(ره) و کمیته امداد را از اقدامات صورت گرفته، برای استفاده از منابع آنها در ایجاد زیرساخت های رفاهی و حمایت از افراد تحت پوشش در این مدت اعلام کرد.
معاون دانشجویی دانشگاه تبریز و دبیر منطقه 2 معاونان دانشجویی دانشگاه های کشور نیز در این نشست ضمن قدردانی از توجه و بهره برداری مسئولان وزارت علوم، سازمان دانشجویی و صندوق رفاه به نظریات کارشناسی دانشگاه ها، گفت: رتبه بندی خوابگاه های دولتی، تاسیس و راه اندازی خوابگاه های غیر دولتی و ساماندهی و یکسان سازی کارهای جدید از منافع مشترکی است که ثمره بهر مندی از این نظریات است. 
دکتر حسین امامعلی پور، همچنین با اشاره به کارهای جدیدی که در این دانشگاه در حوزه خدمات دانشجویی انجام شده، افزود: تغییر زیر ساخت های نرم افزاری، اجرای طرح تاک، تجمیع امور دانشجویان دانشکده ها که منجر به صرفه جویی در نیروی انسانی شده و هماهنگ سازی قراردادهای تغذیه با آنالیز غذایی جدید، از جمله کارهایی است که از دو سال قبل مقدمات آن آماده شده و امسال در دانشگاه تبریز اجرایی شده است.
براساس این گزارش،  پرسش و پاسخ معاونان دانشجویی منطقه2 کشور با دکتر فریبرز سجادی، قائم مقام صندوق رفاه دانشجویی و برگزاری انتخابات دبیر منطقه از دیگر برنامه های این نشست بود،که  بر اساس آن دکتر حسین امامعلی پور، معاون دانشجویی دانشگاه تبریز با کسب اکثریت آراء برای دو سال دیگر به عنوان دبیر منطقه انتخاب شد.
گفتنی است پیش از این نشست رییس و قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هیئت همراه ضمن دیدار با دکتر محمد رضا پورمحمدی، رییس دانشگاه تبریز، آخرین مسایل حوزه رفاهی و دانشجویی این دانشگاه را بررسی کردند و همچنین این هیئت در ادامه از بخش های  مختلف دانشجویی و رفاهی دانشگاه تبریز از جمله خوابگاه، سلف سرویس، بازارچه و مجموعه های ورزشی بازدید کردند.