بیانیه‌ دانشگاه صنعتی قم به مناسبت سالروز عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام خونین 15 خرداد

۱۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۲۰:۳۰ کد : ۶۷۳۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۱
دانشگاه صنعتی قم  با صدور بیانیه‌ای سالروز عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام خونین 15 خرداد  سال 1342 را گرامی داشت.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل این بیانیه بدین ...
دانشگاه صنعتی قم  با صدور بیانیه‌ای سالروز عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام خونین 15 خرداد  سال 1342 را گرامی داشت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل این بیانیه بدین شرح است : 
در آستانه فرا رسیدن نیمه خرداد، سالروز عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد 1342، شاهد آن هستیم که  ملت شریف و شهید پرور ایران با وجود دسیسه های دشمن ، دست از بیعت با آرمان‌های والای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بر نداشته است . تا جایی که این عشق و ارادت به امام خمینی (ره) و مکتب آن که برگرفته از اسلام ناب محمدی است نه تنها در دل و جان ایرانیان ریشه دوانده ، بلکه با عمق وجود عدالت خواهان در جای جای این کره خاکی آمیخته شده است.
امروز در حالی سالگرد رحلت جانگداز بنیانگذار انقلاب اسلامی را به سوگ می‌نشینیم و برای شهدای قیام 15 خرداد، اقامه عزا می‌کنیم که مسلمانان سوریه، فلسطین و غزه با تاسی به نهضت اسلامی امام خمینی (ره) در مقابل ظلم ایستاده اند و جوانان برومند و انقلابی ما با شهادت در راه دفاع از حریم و حرم حضرت زینب کبری (س) عشق وعلاقه شان را تمام و کمال به ائمه اطهار (علیهم السلام) به تصویر کشیده اند.
به حق که امروز ملت شریف ایران با پیروی از رهنمودهای امام راحل(ره) در «پشتیبانی از ولایت فقیه» و با نصب العین قرار دادن فرامین وصی صالح ایشان، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مصاف با جبهه معاندین نظام اسلامی با وجود همه تهدیدها و تحریم ها سربلند و سرفراز تر از همیشه در جهاد علمی و جهاد عملی در مقابل همه سلطه گران و متجاوزان ایستاده است.
 دانشگاه صنعتی قم از ملت فرهیخته ، بصیر و انقلابی ایران اسلامی خصوصا  قشر دانشگاهی دعوت می‌نماید تا امسال نیز ‌بار دیگر همچون همیشه با حماسه‌آفرینی و حضور پرشور در مراسم باشکوه این دو روز بزرگ، نام و یاد شهدای انقلاب و امام بزرگوار را در دل‌های خویش زنده نگاه‌ دارند و با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب و شهیدان گلگون‌کفن تجدید میثاق کنند.