بیانیه سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای

۱۹ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۵ کد : ۶۷۰۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۵
دکترمحمد میرزایی سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای پیامی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: روز ملی فناوری هسته‌ای،...
دکترمحمد میرزایی سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای پیامی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است:
روز ملی فناوری هسته‌ای، نشانی از عزم ملی و توانمندی‌های ملت بزرگ ایران در راه پیشرفت و تعالی و تحقق آرمان‌های عالیه نظام مقدس جمهوری  اسلامی ایران است.
روز ملی فناوری هسته‌ای نماد خودباوری ملی ایرانیان در سایه دین باوری مبتنی بر اصول و ارزش‌های اسلامی است.
کسب این افتخار شگرف و دستیابی به فناوری‌های نوین جهان، رقابت در عرصه علمی با سایر ملل جزء در سایه مجاهدت و پایمردی فرزندان برومند این کشور میسر نمی‌شد.
عمق و وسعت ره آوردهای علمی در کشورمان به نحوی بود که این قدرت های جهانی را بر آن داشت در تلاشی ناجوانمردانه تنی چند از دانشمندان عزیزمان را به درجه رفیع شهادت برسانند، تا به زعم خود در مقاومت ملت بزرگ ایران خلل وارد کند. در اینجا به روح بلند و جاودانه این عزیزان درود فرستاده یاد و خاطره آنان راگرامی می داریم.
این حرکت علمی عظیم با اهدای این خون‌های پاک شتاب گرفت، و جناب دکتر ظریف و تیم مذاکره کننده کشور را در جایگاهی قرارداد که جهان به ناچار معترف به پذیرش ایران به عنوان یک قدرت هسته‌ای شد،  و با موفقیت‌های بزرگ اخیر تیم مذاکره کننده هسته‌ای که مرهون پایمردی ملت بزرگ ایران،  پشتیبانی همه جانبه مقام معظم رهبری(حفظه الله)  از سیاست تعامل با جهان دولت "تدبیر و امید" و تلاش شبانه روزی  تلاشی هدفمند مبتنی بر علم و تخصص به همراه پایبندی به اصول و ارزش‌های انقلاب بار دیگر جامعه فرهیخته دانشگاهی توانست برگ زریّنی را بر افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیفزاید.
نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با استفاده از ابزار کارآمد سیاست خارجی و گفتمان مبتنی بر احترام متقابل با شش قدرت بزرگ جهانی وارد گفتگویی هم سطح شد و توانست با کمترین هزینه ممکن و بر اساس اصول مذاکره برد-برد نقش لازم را در احیاء حقوق ملت شریف ایران ایفا نماید.
اینجانب در آستانه روز ملی فناوری هسته‌ای به سهم خود این موفقیت بزرگ را به ملت سربلند ایران اسلامی، مقام معظم رهبری (حفظه الله)، ریاست جمهوری و تیم مذاکره کننده هسته‌ای تبریک عرض می کنم. بدون شک این موفقیت در ظل عنایات حضرت ولی عصر (عج) تداوم بخش اقتدار و قدرت ایران اسلامی در سطح جهان و منطقه خواهد بود.