بیانیه دانشگاهیان دانشگاه صنعتی قم به مناسبت 13 آبان

۱۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۶ کد : ۶۶۷۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۸
دانشگاهیان دانشگاه صنعتی قم به مناسبت 13 آبان بیانیه‌ای صادر کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این بیانیه آمده است: دستگیری شبانه امام خمینی( ره) به دلیل سخنرانی علیه قانون کاپیتولاسی...
دانشگاهیان دانشگاه صنعتی قم به مناسبت 13 آبان بیانیه‌ای صادر کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این بیانیه آمده است:
دستگیری شبانه  امام خمینی( ره) به دلیل سخنرانی علیه قانون کاپیتولاسیون در 13 آبان سال 1343  و تبعید شدن ایشان، زمینه‌ بیداری و بالندگی  فکر و اندیشه ملت ایران  را  مهیا کرد، آنچنان که در سیزده آبان 1357، حماسه دانش آموزان علیه رژیم ستم شاهی در تاریخ این مرز و بوم ماندگار شد.
  همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، از یوم الله 13 آبان به عنوان روز شروع سقوط هیبت استکباری آمریکا یاد کردند،  امروز می توان  ادامه این سقوط را  در  قیام و فریادهای مرگ بر آمریکای مردم فلسطین، یمن و لبنان دید  و این  بینش اسلامی ، جرات و جسارت، همگی  به برکت ایستادگی و استقامت ملت ایران در جهان هویدا شده است.
ستیز ملت شریف ایران با استکبار جهانی در لحظه لحظه تاریخ به ویژه در هشت سال دفاع مقدس، 13 آبان 1357 و 1358 و 16 آذر 1332 نشان داد که  ملت ایران هیچ گاه از اصول و آرمان هایش عدول نمی کند. هم اینک ملت شریف ایران  با حفظ استقلال و آزادی دوران تحریم ها و تهدیدها را پشت سر گذاشت و در پسا برجام نیز با پیروی از منویات مقام معظم رهبری( مدظله العالی) اجازه نفوذ بیگانگان را به کیان خود نخواهد داد.
با توکل و امید به آینده در راستای تداوم انقلاب اسلامی این میراث گرانبهای امام(ره) و شهدا ، جامعه دانشگاهی دانشگاه صنعتی قم بر خود واجب می داند تا با حضور متخصصان مومن و متعهد در میهن اسلامی، اقتدار و سربلندی ایران اسلامی را رقم زند.