بیانیه دانشگاهیان دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در محکومیت بازنشر کاریکاتور موهن علیه پیامبر مکرم اسلام (ص)

۲۷ دی ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۹ کد : ۶۶۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۸۷
جامعه دانشگاهی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در محکومیت بازنشر کاریکاتور موهن علیه پیامبر مکرم اسلام (ص) بیانه ای صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل پیام بدین شرح است : پس از ۱...

جامعه دانشگاهی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در محکومیت بازنشر کاریکاتور موهن علیه پیامبر مکرم اسلام (ص) بیانه ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل پیام بدین شرح است :

پس از ۱۴ قرن از انوار پر فروغ و نوای دل انگیز پیام آور بشارتهای الهی وجود نازنین پیامبر اعظم،یکبار دیگر تفرقه افکنان نوین و مشرکان متمدن،با حمایت سرمایه داران صهیونیست و با قلبهایی پر از کینه و حسد نسبت به فراگیری روز افزون نام و یاد پیامبر مهربانیها در سراسر جهان،به اقدامی گستاخانه دست زدند و به نام آزادی بیان نزدیک به دو میلیارد مسلمان را رنجیده و آزرده ساختند.  

انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز به پیامبر اسلام (ص) در روزنامه‌ها و نشریات فرانسوی همچنین با قطعنامه سازمان ملل متحد درخصوص دعوت به عدم تعرض به ادیان و نمادهای دینی مغایرت دارد و این خوابی که اتاق فکرهای انگلیسی و صهیونیستی دیده اند که با انتشار این کاریکاتور های موهن توسط ایادی و مزدوران خود میتوانند خللی در رشد فراینده اسلام خواهی و اسلام شناسی ایجاد کنند تعبیر نخواهد شد و دود این فکر به چشم خود آنها خواهد رفت . 

ما دانشگاهیان دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول، انزجار خود را از مرتکبین این عمل غیر انسانی اعلام داشته و همصدا با تمامی مسلمانان جهان این حرکت را محکوم می کنیم ، و تکرار این اهانت تحت هیچ توجیه و بهانه ای از کسانی که مرتکب این عمل زشت شده اند را نخواهیم پذیرفت ، و از آنجا که در هر تهدیدی فرصتی است ، اکنون فرصت اتحاد مسلمین جهان و ذلت اسلام ستیزان، ما را بر این میدارد که بیش از پیش در بین جوانان آگاهی بخشی و بصیرت افزایی نموده و روحیه اتحاد و کفر ستیزی را ترویج نماییم، به امید روزی که جهان با ظهور مصلح آخرالزمان،مهدی موعود(عج) سرشار از شمیم عطر آموزه های اسلام ناب محمدی(صلّی الله علیه و اله و سلّم) شود.