بیانیه دانشگاهیان دانشگاه شاهد در محکومیت اقدام اخیر نشریه موهن شارلی ابدو

۳۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۴ کد : ۶۶۷۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۷
دانشگاهیان دانشگاه شاهد در محکومیت اقدام اخیر نشریه موهن شارلی ابدو بیانیه ای صادر کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این بیانیه آمده است: در هنگامه جاهلیت امروزی، دستان دشمنان اسلام از آ...
دانشگاهیان دانشگاه شاهد در محکومیت اقدام اخیر نشریه موهن شارلی ابدو بیانیه ای صادر کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این بیانیه آمده است:
در هنگامه جاهلیت امروزی، دستان دشمنان اسلام از آستین نشریه موهن فرانسوی شارلی نمایان شد، دستانی که در آغاز بعثت رسول گرامی اسلام(ص) در کوچه‌های غبار آلود مکه، کوشید تا سیمای بشارت دهنده رحمت برای عالمیان را با خاکستر جهل و نادانی بیالاید، امروز نیز دستان همان دشمن دون مایه به ساحت رسول مکرم اسلام می‌تازد، تا به خیال باطل خود نور محمدی(ص) را خاموش سازد و شیطان مجسم را شکوه بخشد، که این جز خیالی باطل نیست.
سال ها پس از طلوع دل انگیز اسلام ناب محمدی(ص) یک بار دیگر تفرقه افکنان امروزی و منافقان و مشرکان کوردل، با حمایتی کورکورانه از صهیونیسم جهانی، گستاخی را از حد گذراندند و با درج کاریکاتوری موهن و دور از شأن، کینه خود را بروز دادند . این اقدام نشریه فرانسوی، روی دیگر سکه، بازی گروه های ضد اسلامی تکفیری است که نیت شوم آنها تخریب نورانیت و رحمانیت اسلام اصیل است.
حملات  اخیر در پاریس به دست تروریست هایی انجام شد‌ که ارتباط بین آنها و گروه‌های تکفیری ثابت شده است. گروه‌هایی که با حمایت‌های مستقیم کشورهای غربی به ویژه فرانسه در سوریه و عراق قدرت گرفته اند. اقدام جدید شارلی ابدو و حمایت استکبار جهانی نیز تلاشی نافرجام برای گسترش اسلام هراسی و اسلام ستیزی است. عمله های استکبار جهانی از یک سو کاریکاتوریست های مزدور استخدام می‌کنند و از سویی دیگر از تروریست ها در غرب آسیا حمایت می کنند. اینان همان لشگریان شیطانند که هدفی جز از بین بردن اخلاق و عدالت و رحمت در جامعه بشری نداشته و راه گذشتگان فاسد خود را می پویند.
به یقین نقش رژیم منحوس صهیونیستی و رد پای این رژیم سفاک در سلسله اقداماتی که در فرانسه اتفاق افتاده است از نگاه تیزبین و بصیر امت اسلامی مغفول نخواهد ماند و امت محمد (ص) گریبان این رژیم جنایتکار را تا نابودی کامل آن رها نخواهد کرد.
دانشگاه شاهد با محکوم کردن رفتار رسوای غرب در برخورد با انحرافی به نام تروریسم، «ترور عقیدتی» مسلمانان جهان به بهانه «ترور فیزیکی» عده‌ای هرزه‌نگار را غیرقابل پذیرش دانسته و انزجار خود را از مرتکبین این عمل غیر انسانی ابراز داشته، همصدا با تمامی مسلمانان جهان و همگام با امت آگاه محمدی(ص) این عمل اهانت آمیز و اندوه بار نشریه رسوای شارلی ابدو را محکوم می کند و وظیفه سازمان ملل می‌داند تا با تصویب قانونی همه جانبه، از هر گونه اهانت به ادیان توحیدی و توهین به ساحت انبیاء الهی صلوات الله علیهم اجمعین جلوگیری کند.