بیانیه دانشگاهیان دانشگاه بیرجند در محکومیت توهین به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) توسط مجله شارلی ابدو فرانسه

۳۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۸ کد : ۶۶۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۴۸
دانشگاهیان دانشگاه بیرجند در محکومیت توهین به ساحت مقدس رسول اکرم( ص) توسط مجله شارلی ابدو فرانسه بیانیه ای صادر کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این بیانیه آمده است: توهین مکرر نشریه&...
بیانیه دانشگاهیان دانشگاه بیرجند در محکومیت توهین به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) توسط مجله شارلی ابدو فرانسه
دانشگاهیان دانشگاه بیرجند در محکومیت توهین به ساحت مقدس رسول اکرم( ص) توسط مجله شارلی ابدو فرانسه بیانیه ای صادر کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این بیانیه آمده است:
توهین مکرر نشریه  شارلی ابدو فرانسه به ساحت مبارک و نورانی پیامبر رحمت و مهربانی، نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص)، که محور وحدت مسلمانان عالم و مورد تقدیس و احترام ادیان توحیدی است به بهانه آزادی بیان، نشان از  ماهیت  تفرقه افکنانه  سیاستهای شوم سردمداران زور و تزویر دارد.
اینان که  حادثه تروریستی در پاریس را بهانه  توهین و فشار بر مسلمانان  قرار داده اند، فراموش کرده اند که  این حادثه، واکنشی  به زبان نیروهای ارسالی شان به دیگر کشورها - به بهانه تحقق حقوق بشر، دموکراسی اما در راستای منافع استعماری-  بود که شهروندان فرانسه مسلمانان نیز بخشی از آن بودند را  نیز مورد هدف قرار داد.
بدیهی است که  توهین به همه ادیان توحیدی محکوم و مطرود بوده و نتیجه‌ای جز افزایش تنش و افراط‌گرایی در لایه‌های مختلف و اشکال گوناگون ندارد.
دانشگاهیان دانشگاه بیرجند ضمن ابراز تأسف از حوادث تروریستی روی داده در همه نقاط جهان از جمله پاریس، اقدام مزورانه، تحریک‌آمیز و تکراری نشریه شارلی ابدو در توهین مجدد به ساحت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و همچنین توجیه آن از سوی مقامات فرانسوی و دیگر کشورهای  غربی به بهانه آزادی بیان را محکوم می‌کنند و آن را عملی به دور از عقل و منطق و گامی در جهت اسلام هراسی و اقدامی تحریک آمیز در راستای برهم زدن هم زیستی مسالمت آمیز بین ادیان و اقوام دانسته و اعلام می کنند که هیچ گاه در برابر توهین به مقدس ترین مقدسات خود ساکت و بی تفاوت ننشسته و برای برملاساختن اهداف شوم دشمنان از تحرکات اخیر می کوشند.