بیانیه دانشگاه فنی و حرفه ای در محکومیت هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)

۲۹ دی ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۲ کد : ۶۶۵۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۳۶
دانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه‌ای در محکومیت هتک حرمت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) بیانیه ای صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این بیانیه آمده است: حوادث روزهای گذشته در ک...
دانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه‌ای در محکومیت هتک حرمت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این بیانیه آمده است: حوادث روزهای گذشته در کشور فرانسه و حمله گروهی از تروریست‌های دست پروردۀ غرب، به دفتر مجله‌ای که سابقه بسیاری در اهانت به مقدسات دینی مسلمانان و سایر ادیان آسمانی داشته و کشته شدن تعدادی از کارکنان این نشریه از جانب بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و مذهبی در سرتاسر دنیا محکوم شد. چند روز پس از این حادثه، همین نشریه در آخرین شمارۀ خود با چاپ کاریکاتور موهنی از پیامبر رحمت محمد مصطفی(ص) انزجار و خشم مسلمانان جهان را برانگیخت. استفاده ابزاری کشورهای غربی و بویژه دولت فرانسه از آزادی بیان و به بازی گرفتن واژه‌های مقدس آزادی و بیان و نیز نسبت دادن ولنگاری و بی بندو باری، حرمت شکنی و انسان ستیزی به این دو کلمه مورد احترام همه ادیان الهی و آسمانی، جفای بزرگی بر انسانیت و حرّیت و آزادی در عالم انسانی است.
دانشگاه فنی و حرفه‌ای با محکومیت شدید اقدام نابخردانه و توهین‌آمیز این نشریه فرانسوی، همه مسلمانان جهان را به همدلی و وحدت کلمه در برابر حرمت‌شکنان و اهانت‌کنندگان به مقدسات دینی خود، دعوت کرده و از إعمال هرگونه خشونت و عصبانیت خارج از عرف دینی و اخلاقی که شایسته  متابعان و سرسپردگان مکتب لیبرال دموکراسی غربی است برحذر می‌دارد.
بی‌شک خورشید حقیقت وجود پیامبر اعظم(ص) تا ابد، نورافشان و تابان باقی خواهد ماند. آنان که  نفی خورشید حقیقت می‌کنند بر نابینایی و کوری درون خویش انگشت می‌گذارند و انکارها و توهین‌های آنان، خدشه‌ای بر ساحت خورشید عالمگیر وجود حضرت محمد مصطفی(ص) وارد نخواهد ساخت .
 

( ۱ )