بیانیه دانشگاه صنعتی قم در محکومیت نشریه شرلی ابدو

۲۷ دی ۱۳۹۳ | ۱۶:۳۱ کد : ۶۶۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۳
دانشگاه صنعتی قم بیانیه ای در محکوم کردن نشریه شرلی ابدو صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم متن این بیانیه بدین شرح است : انتشار مجدد توهین به پیامبر نور و رحمت این بار نه از دانمارک و انگل...
دانشگاه صنعتی قم بیانیه ای در محکوم کردن نشریه شرلی ابدو صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم متن این بیانیه بدین شرح است :
انتشار مجدد توهین به پیامبر نور و رحمت این بار نه از دانمارک  و انگلیس بلکه از هفته نامه شارلی ابدوی فرانسه خشم و تنفر بیش از یک میلیارد مسلمان و غیر مسلمان دنیا را برانگیخت .
   کاملا واضح و مبرهن است که هدف از این اهانت فقط و فقط اسلام ستیزی و اسلام هراسی  می باشد که به نوعی  نویسنده سناریوی  برنامه های اسلام ستیزانه کسی نیست جز گروه های صهیونیستی غاصب . جالب اینکه  با حمایت های مالی سران غربی در سه میلیون نسخه و به 6 زبان دنیا  ترجمه و تکثیر شده است.روزنامه‌های اروپایی از جمله لیبراسیون، لو‌موند و فرانکفور‌تر آلگمانیه این کاریکاتور را در نسخه‌های اینترنتی خود منتشر کرده‌اند. بی‌بی‌سی آن را به صورت کوتاه در مرور روزنامه‌های خود نشان داد‌. در ایالات متحده نیز، واشنگتن پست، یو اس‌ای تودی، لس‌آنجلس تایمز، وال استریت ژورنال، دیلی بیست و سی‌بی‌اس ‌‌نیز این کاریکاتور را منتشر کرده اند.
 این نشریه  که با دستاویز حمله تروریستی روز هفتم ژانویه، به انتشار  این کاریکاتور موهن علیه پیامبر اسلام (ص) اقدام کرد و با نشر ایده توهین به عقاید و ارزش های معتبر نزد بخش عمده ای از مردم جهان ، اصول اخلاقی ،اصول ژورنالیسم حرفه ای و آزادی بیان را زیر پا گذاشته است.این در حالی است که غرب و صهیونیست طلایه داران آزادی بیان و احترام به حقوق بشر هستند.
به لطف دین مبین اسلام که بر پایه برادری و برابری است با این حرکت موهن از جانب نشریه شارلی ابدو مسلمانان با صدور بیانیه ،تظاهرات و محکوم کردن این نشریه وحدت خود را به نمایش گذاشته و خواستار احقاق حق و احترام به حقوق خود شده اند . پر واضح است که این وحدت و هماهنگی باز هم موجب آزده خاطر شدن غرب و صهنونیست خواهد شد و این بار آنها در فکر طراحی نقشه های پلید تری در آسیب رساندن به مسلمانان و کشورهای اسلامی خواهند بود.