با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم؛

نمایشگاه تازه‌ترین دستاوردهای پارک علم و فناوری یزد افتتاح شد

۲۸ دی ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۸ کد : ۶۶۳۷۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۴۹
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ، در نخستین مرحله از سفر یکروزه خود به استان یزد با حضور در پارک علم و فناوری، نمایشگاه جدیدترین دستاوردهای شرکت‌های مستقر در پارک یزد را افتتاح کرد.
نمایشگاه تازه‌ترین دستاوردهای پارک علم و فناوری یزد افتتاح شد

به گزارش ادره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری یزد، در این نمایشگاه ۱۶ شرکت فناور، نمونه‌هایی از محصولات دانش بنیان و فناوریهای نوینی را که طی چند ماه اخیر طراحی و به مرحله تولید رسانده‌اند، بدر معرض نمایش گذاشته اند.

دکتر خیرالدین در این بازدید با اعلام خرسندی از تلاش‌های فناورانه شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری یزد ابراز امیدواری کرد: به پشتوانه توصیه‌های اکید مقام معظم رهبری و دیدگاه وزیرعلوم و مدیران این وزارت در توسعه نوآوری، شاهد گسترش هر چه بیشتر روحیه نوآوری و تشکیل شبکه های فناورانه در سطح استان یزد باشیم.

رئیس دانشگاه یزد، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، فرماندار شهرستان یزد و رئیس پارک علم و فناوری یزد معاون فناوری وزیر علوم را همراهی کردند.

در این بازدید دکتر خیرالدین با مدیران شرکت‌های فناور حاضر در نمایشگاه گفتگو کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌ها و نیز مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، از مهمترین فناوری‌ها و محصولات دانش‌بنیان که در این نمایشگاه عرضه شد می‌توان به طراحی و ساخت سازه سیستم هیدرولیک پوشر کوره‌های القایی فولاد از شرکت هیدرام، نهاده‌های (کود و سم) بیولوژیک از شرکت دانش و فن‌آوری پویای لوتوس صنعت فردا، طراحی و ساخت ربات صنعتی بارمان در شرکت بارمان افزار فیدار، طراحی و تولید بازی رومیزی تلاطم شرکت جاوید نگاه آریایی، Rivaroxaban شرکت دانش بنیان داروی نگین ایساتیس اشاره کرد.

همچنین پلتفرم هوشمند مدیریت زنجیره تامین کالا از شرکت پویش داده بازرگان ویرا (سلین)، نانو پلی سیلیکات روی، نانو اکسید روی، نانو اکسید مس از شرکت بهین نانو ذرات پارس، سامانه جامع صنعتی شمستا (شتابدهنده مجازی ساخت، تحقیق و آموزش) شرکت ویراصنعت امیرکبیر ایرانیان، طراحی، پیاده سازی و راهبری سیستم های صنعتی شرکت هوشیار درایت راهور ماشین، سیستم صوتی و تصویری و hok خودروی شرکت طیف زمین و اسکوتر هوشمند، خانه هوشمند و بیمارستان هوشمند از شرکت فرارفاه پارسیان در نمایشگاه پارک علم و فناوری یزد در معرض نمایش قرار گرفت.

علاوه بر موارد فوق، لول سوییچ خازنی و سطح سنج پیوسته خازنی شرکت آداک سنجش، عملگر برقی (اکچویتر) شرکت آراد صنعت و سامانه مدیریت واگذاری و نظارات اراضی شرکت کبری سامانه از جمله محصولات ارائه شده در این نمایشگاه بود.

کلید واژه ها: معاون فناوری و نوآوری پارک و علم و فناوری یزد


( ۱ )