بیانیه دانشگاه صنعتی اراک به مناسبت روز جهانی قدس

۱۰ تیر ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۱ کد : ۶۶۳۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۷
کارکنان و استادان و دانشجویان دانشگاه صنعتی اراک به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کردند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،متن کامل این بیانیه بدین شرح است: خداوند تبارک‌وتعالی را شاکریم که در...
کارکنان و استادان و دانشجویان دانشگاه صنعتی اراک به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،متن کامل این بیانیه بدین شرح است: 
خداوند تبارک‌وتعالی را شاکریم که در این ماه مبارک ، فرصتی را برای همه مسلمانان فراهم کرد تا با حضور بر سر این خوان پربرکت معنوی یک‌بار دیگر علاوه بر دعا و مناجات، جلوه‌ای‌ از یگانگی و اتحاد را خلق کنند و امام راحل به‌خوبی این حقیقت را درک کرده بود که "فلسطین قلب امت اسلام و روز قدس روز جهان اسلام است".
بی شک امروزه مسئله قدس‌ چالش‌ بر سر محدوده‌ یک‌ سرزمین‌ و یا حتی‌ مظلومیت‌ یک‌ ملّت‌ نیست‌، ‌این روز بزرگ، روز سعی صفا و مروه روزه‌دارانی است که در آیین بزرگ صیام، روزه‌هایشان را کامل می‌کنند و با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی، پیمانی دوباره می‌بندندوبر لزوم وحدت درهیاهوی دعوای قدرت های پوشالین جهان و شعار اعتصام به ریسمان الهی و پرهیز از تفرقه را در سراسر گیتی طنین انداز می کنند.
اینک با گذشت بیش از سه دهه، فریادش هم چنان در گوش ها پیچیده و امت اسلامی وآزادگان جهان یک صدا و هم ندا با انقلاب اسلامی ایران  سراسر حمایت خود را از فلسطین و قدس شریف فریاد می زنند.
دانشگاه صنعتی اراک با آرزوی قبولی طاعات و عبادات عموم میهمانان ماه ضیافت خدا و با گرامیداشت روز جهانی قدس از مؤمنین‌ روزه‌دار ایران‌ اسلامی بویژه مردم شهیدپرور استان مرکزی دعوت می‌کند، ‌با درک‌ حساسیت‌ شرایط‌ موجود، با حضور گسترده‌ خود در تظاهرات‌ روز قدس‌ بر لزوم وحدت همه آزادگان تأکید کنند.
در پایان استادان،‌کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی اراک ضمن بیعت مجدد با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و منویات مقام معظم رهبری یکایک دانشجویان، دانشگاهیان و مردم عزیز ایران اسلامی را به حضور گسترده در راهپیمایی عظیم این یوم‌الله بزرگ فرا می‌خواند.