به میزبانی دانشگاه شهید چمران اهواز؛

اولین همایش بین‌المللی و دهمین همایش ملی کنترل بیولوژیک در کشاورزی و منابع طبیعی برگزار می شود

۲۵ دی ۱۴۰۰ | ۰۷:۳۹ کد : ۶۶۳۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۸۹
عضو هیئت‌علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید چمران اهواز از برگزاری اولین همایش بین‌المللی و دهمین همایش ملی کنترل بیولوژیک در کشاورزی و منابع طبیعی در این دانشگاه خبر داد.
اولین همایش بین‌المللی و دهمین همایش ملی کنترل بیولوژیک در کشاورزی و منابع طبیعی  برگزار می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر سید علی همتی بیان کرد: این همایش به‌منظور بررسی راهکارهای «استقرار کشاورزی پایدار و تأمین غذای سالم برای جامعه» و «نیاز به کاهش مصرف سموم شیمیایی و استفاده از روش‌های کنترل بیولوژیک برای مدیریت آفات و بیماری‌های گیاهی» برگزار می‌شود.

وی افزود: گروه گیاه‌پزشکی دانشکده‌ی کشاورزی دانشگاه شهید چمران اهواز از گروه‌های پیشرو در زمینه‌ی کاربرد کنترل بیولوژیک، ۱۶ و ۱۷ بهمن‌ماه امسال، میزبان برگزاری اولین همایش بین‌المللی و دهمین همایش ملی کنترل بیولوژیک در کشاورزی و منابع طبیعی خواهد بود.

دبیر اجرایی اولین همایش بین‌المللی و دهمین همایش ملی کنترل بیولوژیک در کشاورزی و منابع طبیعی، ادامه داد: در این همایش با حضور شماری از صاحب‌نظران بین‌المللی و ملی، درباره‌ی چالش‌ها و راهکارهای نوین استقرار کنترل بیولوژیک و کاهش مصرف سموم در عرصه‌ی کشاورزی و منابع طبیعی و جلوگیری از باقیمانده و آلودگی‌های منابع آب‌های زیرزمینی بحث و بررسی خواهد شد.

همتی اظهار امیدواری کرد با استفاده از نتایج این همایش گام‌های مهم و مؤثری برای تولید غذاهای سالم بدون استفاده از سموم شیمیایی برداشته شود.

گفتنی است علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی برگزاری اولین همایش بین‌المللی و دهمین همایش ملی کنترل بیولوژیک در کشاورزی و منابع طبیعی به میزبانی دانشگاه شهید چمران اهواز می‌توانند به نشانی https://10thcbiocontrol.ut.ac.ir / مراجعه کنند.

‌‌‌‌‌‌‌

کلید واژه ها: دانشگاه شهید چمران اهواز