حضور معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در دانشگاه سیستان و بلوچستان

۲۵ دی ۱۴۰۰ | ۰۳:۵۱ کد : ۶۶۲۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۸۷
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با اعضای هیئت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان دیدار و گفتگو کردند.
حضور معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در دانشگاه سیستان و بلوچستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سیستان و بلوچستان، در ابتدای نشست، دکترغلامرضا رضایی ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان ضمن ابزار خرسندی از حضور دکترعلیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در این دانشگاه به وی و هیئت همراه خوش آمد گفت.

سپس دکتر شهیدی هدف از سفر به استان سیستان و بلوچستان را زمینه‌سازی جهت طرح تحول زمین‌شناسی و معدن در استان سیستان و بلوچستان که دومین طرح از این نوع در کشور بعد از خراسان جنوبی می‌باشد، عنوان کرد و هدف از اجرای این طرح را افزایش ظرفیت‌های معدنی استان اعلام کرد.

دکتر شهیدی گفت: به زودی با شروع فاز اول این طرح، انجام مطالعات ژئوفیزیک هوایی در پهنه‌ای بالغ بر ۱۵ تا ۳۵ هزار کیلومتر مربع اجرایی می‌شود.

معاون وزیر صمت گفت: در این طرح ۳۵ هزار کیلومتر مربع از استان سیستان و بلوچستان تحت پوشش قرار خواهد گرفت و نتیجه آن حدود ۱۰۰ لایه زمین‌شناسی، ژئوشیمی و زمین‌شناسی اقتصادی استان خواهد بود.

همچنین در ادامه اعضای هیئت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان به بیان نظرات خود در این زمینه پرداختند و علاوه بر اعلام آمادگی خود جهت مشارکت در این طرح به پتانسیل‌های آزمایشگاهی و نیروی متخصص در گروه‌های زمین شناسی و معدن و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اشاره کردند.

سپس دکتر شهیدی ضمن ابراز خرسندی از توانایی اعضای هیئت علمی و پتانسل آزمایشگاهی دانشگاه، بر انعقاد تفاهم نامه در این زمینه و استفاده از این ظرفیت در دانشگاه و همچنین تبادل اطلاعات با دانشگاه تاکید کرد.

کلید واژه ها: دانشگاه سیستان و بلوچستان