همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان هرمزگان صورت گرفت؛

پاسخگویی به بیش از ۶۰ مورد مطالبه مردمی توسط نماینده وزیر علوم در دانشگاه هرمزگان

۲۳ دی ۱۴۰۰ | ۱۹:۱۷ کد : ۶۶۲۸۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۴۳
همزمان با چهاردهمین سفر استانی رئیس جمهوری، دکتر علی خطیبی معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم به عنوان نماینده تام‌الاختیار وزیر علوم، برای پاسخگویی به مطالبات مردمی به استان هرمزگان سفر کرده و در این سفر یکروزه به بیش از ۶۰ مطالبه مردمی پاسخ گفت.
پاسخگویی به بیش از ۶۰ مورد مطالبه مردمی توسط نماینده وزیر علوم در دانشگاه هرمزگان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی خطیبی با استقرار در محل مجتمع آموزشی و پژوهشی بصیرت دانشگاه هرمزگان، از ساعت ۸ الی ۱۸ امروز پنج‌شنبه (۲۳ دی‌ماه) به مطالبات، سوالات، تقاضاها و مشکلات مراجعین در حوزه مسائل آموزش عالی که با اطلاع‌رسانی قبلی از طریق سامانه ۱۱۱ ثبت شده بود، پاسخ گفت.

وی در حاشیه این سفر یکروزه، با همراهی مدیران و مسئولان دانشگاهی ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام این دانشگاه، از خوابگاه‌ها٬ سالن غذا خوری جدید و پردیس دانشگاه هرمزگان نیز بازدید کرده و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با تاکید بر اینکه ارائه خدمات رفاهی باکیفیت و مطلوب به دانشجویان باعث افزایش کیفیت آموزش خواهد شد٬ پژوهش را رمز توسعه دانشگاه‌ها عنوان کرد و افزود: باید سعی شود تا علم و دانش تبدیل به ثروت و محصول شود و این مهم قطعاْ استقلال مالی دانشگاه‌ها را در پی خواهد داشت.

دکتر خطیبی با بیان اینکه در دوره جدید تمام تلاش مدیران و مسئولان وزارت علوم توجه به مسائل کلان آموزش عالی است؛ اظهار داشت: باید با همدلی و هم‌افزایی بتوانیم با بهره‌مندی از توان و ظرفیت فوق‌العاده‌ای که در بدنه دانشگاهی (اعضای هیات علمی و یاوران علمی) وجود دارد گام به گام در راستای مرتفع کردن مشکلات حرکت کنیم.

وی رمز موفقیت دانشگاهیان را اتکا به علم و دانش و اعتماد به توان جوانان عنوان کرد و گفت: اعتقاد دارم اگر این دانش همراه با بهره‌گیری از تجارب بزرگان و گذشتگان باشد نتایج پرباری خواهد داشت.

شایان ذکر است در محل استقرار میز خدمت وزارت علوم در استان هرمزگان٬ دکتر محمد صادقی سرپرست دانشگاه هرمزگان و معاونین این دانشگاه نیز ایشان را همراهی نمودند.