چهاردهمین نمایشگاه صنعت استان مرکزی با حضور پارک علم و فناوری استان مرکزی افتتاح شد

تعداد بازدید:۲۶۱
چهاردهمین نمایشگاه صنعت، صنایع کوچک، بزرگ و دانش‌بنیان در استان مرکزی با حضور ۱۵۰ شرکت‌کننده و همچنین پارک علم و فناوری استان مرکزی و تعدادی از شرکت‌ها و واحدهای فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک با حضور استاندار مرکزی، سفیر بولیوی و مدیران دستگاه‌های اجرایی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی در اراک افتتاح شد.
چهاردهمین نمایشگاه صنعت استان مرکزی با حضور پارک علم و فناوری استان مرکزی افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان مرکزی، فرزاد مخلص‌الائمه، استاندار مرکزی در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی توانمندی ها و دستاوردها و توسعه بازار محصولات صنعتی و دانش بنیان برپا شده است. ۱۵۰ واحد تولیدی از صنایع کوچک و متوسط معتبر و صاحب نام از همه شرکت‌ها و نواحی صنعتی در ۳۲۰ غرفه این نمایشگاه محصولات خود را عرضه کرده‌اند.

مخلص‌الائمه افزود: استان مرکزی یکی از قطب‌های صنعتی و کشاورزی کشور محسوب می‌شود و با توجه به اینکه این استان در شاهراه تبادلات کشور قرار دارد، تعامل این ۲ بخش می‌تواند گام بلندی به منظور توسعه همه جانبه استان باشد.

وی نسبت به لزوم حضور دانشگاه‌های استان مرکزی در حوزه صنعت به خصوص شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد و گفت: تدوین نقشه جامع علم و فناوری و نوآوری استان مرکزی پیش از حضور مدیریت جدید استان در دولت سیزدهم آغاز شده که همه دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان به عنوان ارکان اقتصاد مقاومتی باید در آن حضور داشته باشند.

در ادامه این مراسم استاندار استان مرکزی به همراه سفیر بولیوی و جمعی از مدیران و مسئولین دستگاه‌های اجرایی از غرفه پارک علم و فناوری استان مرکزی و شرکت‌ها و واحدهای فناور مستقر بازدید کردند.

گفتنی است، چهاردهمین نمایشگاه تخصصی صنعت، صنایع کوچک، بزرگ و دانش‌بنیان استان مرکزی تا ۲۴ دی ماه ۱۴۰۰ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اراک دایر است.

‌‌‌‌‌‌

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری استان مرکزی


( ۱ )