اخذ بورس‌های تحقیقاتی بین‌المللی از کشور چین توسط استاد دانشگاه تبریز

۲۲ دی ۱۴۰۰ | ۰۷:۰۲ کد : ۶۶۲۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۸۲
«طرح ویژه کشور چین» با همکاری محققان تیم خارجی و با انتخاب و سرپرستی دکتر وحید نورانی از چهار کشور عضو جاده ابریشم (ترکیه، گرجستان، قبرس و هند) با محققان دانشگاه نانجینگ انجام خواهد یافت.
اخذ بورس‌های تحقیقاتی بین‌المللی از کشور چین توسط استاد دانشگاه تبریز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، طرح تحقیقاتی مشترک دکتر نورانی، استاد دانشکده مهندسی عمران و سرپرست قطب علمی هیدروانفورماتیک دانشگاه تبریز در قالب "طرح ویژه جاده ابریشم وزارت علوم کشور چین جهت دعوت از اساتید برجسته دنیا" به تصویب رسید.

طرح تحقیقاتی مشترک دکتر وحید نورانی، عضو هیئت علمی دانشکده عمران دانشگاه تبریز با عنوان «بررسی تغییرات دریاچه های قطبی غرب آسیا با استفاده از ابزار هیدروانفورماتیک» در قالب برنامه ملی جاده ابریشم توسط وزارت علوم چین تصویب شد.

دکتر نورانی گفت: این طرح تحقیقاتی مشترک (طرح ویژه کشور چین) بصورت نرم افزاری و با حضور تیم تحقیقاتی در دانشگاه نانجینگ صورت می پذیرد و مدت زمان انجام این طرح یکسال پیش بینی شده است و تحولات اقلیمی در دریاچه های یخچالی غرب آسیا را با استفاده از روش هیدروانفورماتیک که در حقیقت یک نوع فن آوری استفاده از سایر فن‌آوری‌ها و علوم و دانش جهت تولید دانستنی‌های جدید در زمینه آب هست مورد بررسی قرار خواهند داد.

دکتر وحید نورانی، استاد دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تبریز جزو دانشمندان یک درصد پراستناد دنیا هست و انجام چندین طرح پژوهشی در سطح ملی و بین المللی را در کارنامه خود دارد و پیش از این نیز به عنوان استاد مهمان برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی و مطالعات در شعبه پکن آکادمی علوم چین دعوت بعمل آمده و بورس تحقیقاتی در این برنامه به وی تعلق یافته است.

گفتنی است دانشگاه نانجینگ با رتبه جهانی ۱۰۵ در رتبه‌بندی اخیر تایمز از دانشگاه‌های معتبر چین، آسیا و جهان محسوب می شود.

کلید واژه ها: دانشگاه تبریز