بیانیه دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت 14 و 15 خرداد

۱۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۰ کد : ۶۶۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۵
به مناسبت  ایام 14 و 15 خرداد ماه روابط عمومی دانشگاه حضرت معصومه(س) بیانیه  ای صادر کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  متن کامل این بیانیه بدین شرح است:روزها از پی هم گذشت و بار دی...
به مناسبت  ایام 14 و 15 خرداد ماه روابط عمومی دانشگاه حضرت معصومه(س) بیانیه  ای صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  متن کامل این بیانیه بدین شرح است:
روزها از پی هم گذشت و بار دیگر سالروز عروج عارفانه مردی از تبار رسول الله(ص) فرارسید. روز 14 خرداد روز پرواز عاشقانه ابرمردی بود که امید رهایی را در دل مظلومان و آزادی خواهان جهان زنده کرد.
مردی که با حرکت عظیم خود و با همراهی مردمانی وفادار و شجاع، انقلابی را به عظمت یک قرن به بار نشاند و همواره بر صدور این انقلاب شکوهمند به کشورهای تحت ظلم و ستم مستبدان و طاغوتیان تأکید ورزید.
آری، 14 خرداد روز وداع عاشقانه مردم با مراد و مقتدای خود بود. مردمی که در وفاداری سرآمد و در مبارزه غیور و غیرت مند بوده و هستند و در فراغ او رخت عزا برتن کرده و اشک و ماتم سردادند.
امروز بیست و شش سال از این مصیبت عظما گذشت و هنوز فقدان امام عزیز عظیم الشأن در میان ما  احساس می شود.
ملت وفادار ایران و به ویژه دانشگاهیان همیشه در صحنه  بار دیگر با شرکت در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با آرمان های خمینی بت شکن تجدید میثاق نموده و با رهبری معظم انقلاب حضرت آیت اله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) بیعتی مجدد می نمایند.
اما مناسبت دیگر این ایام سالروز قیام خونین مردم بزرگ قم در 15 خرداد 42 نیز است. روز سترگی که مردم شجاع قم با تقدیم چندین شهید جاوید سرآغاز نهضتی را رقم زدند که در 22 بهمن 57 به بار نشست.
به فرموده امام راحل عظیم الشأن این روز تا ابد عزای عمومی است و وفاداران به انقلاب و امام این روز را نیز در یاد و خاطره خود زنده نگاه خواهند داشت.
امسال این ایام تقارن پیدا کرده است با سالروز میلاد مسعود و سراسر نور امید مظلومان و ستم دیدگان جهان حضرت ولی عصر(عج) که این روز را نیز گرامی داشته و از درگاه خداوند سبحان تعجیل در فرج مولا و مقتدایمان را مسألت می نماییم.