بیانیه دانشگاه جیرفت به مناسبت روز جهانی قدس

۱۰ تیر ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۹ کد : ۶۶۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۵
روابط عمومی دانشگاه جیرفت با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، مردم فهیم و انقلابی ایران اسلامی به خصوص جامعه دانشگاهی، دانشگاه جیرفت را برای حضوری با شکوه در راهپیمایی این روز فراخواند.به گ...
روابط عمومی دانشگاه جیرفت با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، مردم فهیم و انقلابی ایران اسلامی به خصوص جامعه دانشگاهی، دانشگاه جیرفت را برای حضوری با شکوه در راهپیمایی این روز فراخواند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این بیانیه آمده است :
از الله اکبرهای نوجوانان مسلمان فلسطینی، قیام می روید و از خروش تکبیر، استکبار به وحشت می افتد و از پرتاب سنگ های انقلاب، کاخ شیشه ای صهیونیسم در هم می شکند و اصلی ترین راه برای از بین بردن ظلم یا جلوگیری از پیشروی آن، مبارزه است و انتفاضه فلسطین، یکی از همین مبارزه هاست و امیدواریم روزی وعده الهی محقق شود و ظالمین و غاصبین به عذاب الهی گرفتار شوند و در آن روز  انتفاضه فلسطینیان، روزی نماد آزادی قدس شریف خواهد شد.
در ادامه این بیانیه تأکید شده است؛ قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمین جهان، برای مسلمانان آزاده اهمیت بسزای داردکه می توان از آن به عنوان بارزترین ویژگی و مهم ترین عامل برای وحدت میان مسلمانان سراسر دنیا نام برد.
این اهمیت فوق العاده باعث شده تا بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره)، با تدبیر الهی خویش، جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نام گذاری کند تا مسلمانان در این روز وحدت بخش، یک صدا  فریاد مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم را در سراسر جهان به گوش جهانیان برسانند.
روابط عمومی دانشگاه جیرفت؛ شرکت در راهپیمایی روز قدس و بزرگ داشت آن را وظیفه شرعی می داند و معتقد است این حضور یک نمونه از مبارزه فرهنگی با دشمن غاصب به شمار می آید و در آستانه روز جهانی قدس به نیابت از استادان، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه ، جنایت اشغالگران و حامیان غربی آنان را محکوم کرده و  ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، همگام با ملت شریف و روزه دار ایران اسلامی بویژه مردم متدین شهرستان جیرفت در راهپیمایی با شکوه روز جهانی قدس شرکت نموده و تنفر و انزجار خود را از جنایات رژیم غاصب صهیونیستی به گوش جهانیان می رسانند.