بیانیه دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی

۲۷ آبان ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۱ کد : ۶۶۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۷
دانشگاهیان دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی بیانیه‎ای صادر کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این بیانیه آمده است: در جهان امروز، توسعه کارآفرینی نقش مؤثری در توسعه ا...
دانشگاهیان دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی بیانیه‎ای صادر کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این بیانیه آمده است:
در جهان امروز، توسعه کارآفرینی نقش مؤثری در توسعه اقتصادی، اجتماعی، صنعتی و سیاسی هر کشور دارد بدیهی است در مقوله کارآفرینی و اشتغال نقش و ماموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی، برجسته تر از دیگر دانشگاه‌های کشور است. آموزش‌های علمی‌کاربردی به دلیل ماهیت طرح و تأکید بر جنبه‌های کاربردی در آموزش از اهمیت ویژه و استراتژیکی برخوردار است. این آموزش‌ها در واقع یک نوع مهارت آموزی بر اساس تقاضا و نیاز روز بازار کار است که ضمن ایجاد شغل، دانشجو را فردی توانمند و متخصص به جامعه تحویل می دهد.
با توجه به نیاز جامعه جهت حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی ضروری است دیگر دانشگاه‌ها نیز جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)  مأموریت گرایی را در آموزش‌های خود مد نظر قرار دهند. بدون تردید بیانات معظم له در خصوص کارآفرینی، به عنوان یک عبادت و ارزش آفرینی، نگاه همگان را به این مقوله روشن می سازد. در این میان عزم جدی دولت تدبیر و امید در خصوص ترویج فرهنگ خلاقیت و کارآفرینی به عنوان موتور محرک اقتصاد مقاومتی نیز، زمینه ساز اقدامات قابل تاملی در سال های اخیر در عرصه مهارت و کارآفرینی بوده است.
از این رو هفته جهانی کارآفرینی را که از 24 لغایت 30 آبان‌ماه می باشد را  به خانواده بزرگ علمی کاربردی که کار را با اخلاق عجین کرده و کارآفرینی را سرلوحه کار آموزشی خود قرار داده اند تبریک عرض کرده و امیدواریم با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و هم افزایی توانمندی های خانواده بزرگ علمی کاربردی بتوانیم در این مسیر گام برداریم.