بیانیه دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی

۳۰ آبان ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۶ کد : ۶۶۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۳۸
دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی بیانیه ای صادرکرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دربیانیه دانشگاه جامع علمی کاربردی آمده است: درجهان امروز، توسعه کارآفرینی نقش مؤثری درتوسعه ...
دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی بیانیه ای صادرکرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دربیانیه دانشگاه جامع علمی کاربردی آمده است:
درجهان امروز، توسعه کارآفرینی نقش مؤثری درتوسعه اقتصادی، اجتماعی، صنعتی و سیاسی هر کشور دارد بدیهی است درمقوله کارآفرینی و اشتغال نقش و ماموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی، برجسته تر از دیگردانشگاه‌های کشوراست. آموزش‌های علمی‌کاربردی به دلیل ماهیت طرح و تأکید بر جنبه‌های کاربردی در آموزش از اهمیت ویژه و استراتژیکی برخوردار است. این آموزش‌ها در واقع یک نوع مهارت آموزی بر اساس تقاضا و نیاز روز بازار کار است که ضمن ایجاد شغل، دانشجو را فردی توانمند و متخصص به جامعه تحویل می دهد.
باتوجه به نیاز جامعه جهت حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی ضروری است دیگر دانشگاه ها نیز جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مأموریت گرایی را درآموزش های خود مد نظر قراردهند. بدون تردید بیانات معظم له درخصوص کارآفرینی، به عنوان یک عبادت و ارزش آفرینی، نگاه همگان را به این مقوله روشن می سازد. دراین میان عزم جدی دولت تدبیر و امید در خصوص ترویج فرهنگ خلاقیت و کارآفرینی به عنوان موتور محرک اقتصاد مقاومتی نیز، زمینه ساز اقدامات قابل تاملی درسال های اخیر در عرصه مهارت و کارآفرینی بوده است.
ازاین رو هفته جهانی کارآفرینی را که از 24 لغایت 30 آبانماه می باشد ، به خانواده بزرگ علمی کاربردی که کار را با اخلاق عجین کرده و کارآفرینی را سرلوحه کار آموزشی خود قرار داده اند تبریک عرض کرده و امیدواریم با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و هم افزایی توانمندی های خانواده بزرگ علمی کاربردی بتوانیم در این مسیر گام برداریم.