دانشگاه سمنان موفق به اخذ مجوز ایجاد رشته مهندسی نفت در مقطع دکترا شد

۲۰ دی ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۴ کد : ۶۶۲۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۹
مدیر گروه نفت دانشگاه سمنان گفت: پس از دو سال ارائه درخواست و پیگیری، با ایجاد رشته مهندسی نفت گرایش مخازن هیدروکربوری از سوی شورای گسترش آموزش عالی در دانشکده مهندسی نفت دانشگاه سمنان موافقت شد.
دانشگاه سمنان موفق به اخذ مجوز ایجاد رشته مهندسی نفت در مقطع دکترا شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، دکتر محمد حسین صابری مدیر گروه نفت دانشگاه، با اعلام این خبر گفت: دانشگاه سمنان با تکیه بر توانمندی علمی و پژوهشی خود در کنار دانشگاه‌هایی مانند تهران، شریف، امیر کبیر و تربیت مدرس توانسته است مجوز قطعی پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در مقطع دکترا رشته مهندسی نفت، گرایش مخازن هیدروکربوری را اخذ کند.

دکتر صابری با بیان اینکه دانشکده مهندسی نفت دانشگاه سمنان از مهر ۱۴۰۱ در این رشته دانشجو پذیرش خواهد کرد افزود: این دانشکده دارای چهار آزمایشگاه تخصصی شامل آزمایشگاه سیالات مخازن هیدروکربوری، آزمایشگاه خواص سنگ‌های مخزن، آزمایشگاه سیال و سیمان حفاری و آزمایشگاه ژئوشیمی آلی و سنگ‌شناسی است که از امتیازات لازم برای دریافت مجوز این رشته گرایش است.

مدیر گروه نفت دانشگاه سمنان اظهار داشت: رشته مهندسی نفت در اولویت الف شورای عالی انقلاب فرهنگی است و بر همین اساس دانشگاه سمنان با توجه به وظیفه اجتماعی و شرایط منطقه‌ای اقدام به ایجاد این پتانسیل کرده است.

به گفته دکتر صابری، دانشکده مهندسی نفت دانشگاه سمنان هم‌اکنون دارای ۳۵۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

 

کلید واژه ها: دانشگاه سمنان