واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز به مراجع استعلام، جهت داوری اختراع معرفی شد

تعداد بازدید:۷۱۷
وبینار "آشنایی با امکانات پایگاه دارایی فکری دارکوب" به منظور استفاده مراجع استعلام داوری اختراع، جهت جستجو در اسناد اختراعات ثبت شده در ایران، با هماهنگی معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور برگزار شد.
واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز به مراجع استعلام، جهت داوری اختراع معرفی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، بیژن نصیری اعظم، مدیرعامل موسسه دانش‌بنیان نوفن حامی البرز، مستقر در پارک علم و فناوری البرز، کارگزار ارائه خدمات مالکیت فکری و بنیان گزار پایگاه دارایی فکری دارکوب با برگزاری این وبینار، اعلام کرد این پایگاه تلاش می کند خدمات تخصصی دیگری را نیز در کنار خدمت جستجو پیشرفته به کاربران ارائه دهد. این وبینار با حضور کارشناسان مراجع داوری اختراع از پارک‌های علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، لرستان، سمنان، کرمانشاه، قزوین، پارک دانشگاه سمنان و همچنین دانشگاه‌های صنعتی شیراز و شیراز، بنیاد ملی نخبگان یزد، پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین و تعدادی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری برگزار شد.

شرکت‌کنندگان با فیلدهای قابل جستجو در اسناد اختراعات ثبت شده ایران در پایگاه دارکوب آشنا شده و همچنین قابلیت‌های استفاده از عملگرها به منظور جستجوی دقیق‌تر، نمایش داده شد. از دیگر قابلیت‌های پایگاه دارایی فکری دارکوب امکان جستجو در خلاصه اختراع می باشد که این امر امکان جستجوی سریع تر و دقیق تر را به کاربران می‌دهد.

بر همین اساس، امکان نمایش گزاره شرطی جستجو یا همان Search Query و همچنین تعداد نتایج اختراعات پیدا شده، با توجه به متغییرها و تنظیمات انجام شده توسط کاربر، پیش از آغاز جستجو، از دیگر قابلیت‌های پایگاه دارکوب است که سرعت و دقت جستجو را افزایش خواهد داد. از سوی دیگر افزونه جستجوی اختراعات دارکوب این امکان را به داوران می‌دهد تا با نصب این افزونه بر روی مرورگرهای کروم و فایر فاکس، از قدرت موتور جستجوهای پیشرفته به منظور جستجو در اسناد اختراعات در سایت دارکوب استفاده کنند.

گفتنی است در این وبینار نمونه‌هایی از روش‌های استفاده از امکانات پایگاه به کاربران نمایش داده شد.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز