عزم جدی وزارت علوم برای سامان دادن به فناوری‌های نرم

۱۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۱ کد : ۶۶۱۸۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۴۲۸
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم اعلام کرد: اجرای طرح حکمرانی یکپارچه فناوری‌های نرم در کشور و نیز چاره اندیشی برای اشتغال کوتاه‌مدت همراه با توانمندسازی فارغ‌التحصیلان علوم انسانی و هنر دانشگاه‌ها و نیز نظام ملی فناوری و نوآوری در کشور، از طرح‌های مهم در حال تدوین در وزارت علوم است.
عزم جدی وزارت علوم برای سامان دادن به فناوری‌های نرم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی خیرالدین در نشستی با مدیران پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی گفت: در وزارت علوم چند طرح مهم و کلیدی در حوزه‌های علوم انسانی، صنایع فرهنگی و حوزه هنر مطرح است که پارک فناوری های نرم می تواند در اجرای آنها پیشقدم باشد.

دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو سرپرست پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی نیز در این نشست، با اشاره به استقبال قابل توجه اهالی فرهنگ و هنر و فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته‌های علوم انسانی و هنر از فعالیت‌های پارک گفت: از ۴۹ پارک علم و فناوری موجود در کشور تنها یک پارک اختصاصی به حوزه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی اختصاص دارد، در صورتی که حدود ۵۱ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها به حوزه‌های علوم انسانی و هنر مربوط می‌شوند.

در ادامه این نشست، با ارائه ظرفیت‌های این حوزه و نیاز کشور به دستاوردهای فناوری و پیشرفت‌های قابل توجه کشورهای دیگر، تجارب جهاد دانشگاهی و پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی به عنوان تنها پارک تخصصی دارای ماموریت ملی در این حوزه، ارائه و بر لزوم توجه هر چه جدی تر به مقوله فناوری‌های نرم تاکید شد.

در پایان این نشست مقرر شد به منظور استفاده از توان و تجربه پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و نیز گسترش و توسعه مباحث ملی و بین المللی در حوزه نرم و برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای فعالیت‌ها در این حوزه تخصصی، معاونت فناوری و نوآوری طی تفاهم نامه ای، ماموریت فوق را به پارک مذکور محول نماید.

همچنین مقرر شد برای هماهنگی‌های بیشتر کارگروهی متشکل از نمایندگان طرفین تشکیل و در خصوص تدوین محورهای همکاری مشترک و عملیاتی نمودن برنامه‌ها، مشارکت و تبادل نظر شود.


( ۱۱ )