امضای تفاهم نامه همکاری میان استانداری هرمزگان، دانشگاه هرمزگان و پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف

۱۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۴:۵۴ کد : ۶۶۱۷۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۸
تفاهم نامه همکاری در زمینه پژوهشی و فناوری، میان استانداری هرمزگان، دانشگاه هرمزگان و پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف، به امضای مهندس مهدى دوستى استاندار هرمزگان، دکتر محمد صادقی سرپرست دانشگاه هرمزگان و دکتر علی سلک غفاری رئیس پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف رسید.
امضای تفاهم نامه همکاری میان استانداری هرمزگان، دانشگاه هرمزگان و پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه هرمزگان، این تفاهم نامه با توجه به توانمندی‌های علمی دانشگاه صنعتی شریف به عنوان دانشگاه پیشرو در حوزه‌های ملی و بین‌المللی و دانشگاه هرمزگان به عنوان دانشگاه هدفمند و متمرکز به دست یابی قطب علمی اقتصاد دریا پایه در بین دانشگاه های کشور و قابلیت های همه جانبه استانداری هرمزگان، امضاء شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، طرفین همکاری های مختلفی را در زمینه پژوهشی و فناوری خواهند داشت و همچنین در راستای اجرای این تفاهم نامه کارگروهی مشترک نیز تشکیل خواهد شد.

مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان، پس از امضای این تفاهم نامه، توجه به سه رشته شیمی، متالوژی و دریا و همچنین ارتقای بهره وری صنایع موجود در هرمزگان با توجه به ظرفیت های استان با استفاده از توانمندی های دانشگاهی را مورد تاکید قرار داد.

دکتر محمد صادقی سرپرست دانشگاه هرمزگان نیز ضمن تشکر از استاندار هرمزگان و بیان ظرفیت های دانشگاه هرمزگان، به محوریت برنامه های دانشگاه هرمزگان در جهت قطب علمی اقتصاد دریا پایه در بین دانشگاه های کشور و چشم انداز های برنامه آمایش استان اشاره کرد و اظهار داشت: دانشگاه هرمزگان ساختار آموزشی، پژوهشی و فناوری خود را متناسب با چشم انداز استان و همچنین پیشتازی هرمزگان در حوزه علوم و فنون دریایی و قطب انرژی و فولاد، تنظیم کرده است.

دکتر علی سلک غفاری رئیس پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف نیز، با اشاره به امکان بهره گیری از ظرفیت های مشترک در حوزه های آموزش، پژوهش و فناوری، جهت توسعه رشته های دانشگاه هرمزگان، راه اندازی پردیش قشم دانشگاه هرمزگان، تبادل استاد و دانشجو، مشارکت بین المللی، فرصت های مطالعاتی مشترک، توسعه فعالیت های دفاتر آزاد و مدارس هوشمند، اعلام آمادگی کرد.

کلید واژه ها: دانشگاه هرمزگان


( ۳ )